"Tak jako báseň, i život se hodnotí ne podle délky, ale podle obsahu." Seneca

Černá, bílá a všechny barvy světa

14. srpna 2012 v 14:39 | teri-vlk |  Myšlenky
Představte si, jaké by to asi bylo, kdyby byl svět jenom černobílý. Asi si říkáte, že kdyby to tak bylo odjakživa, nemuseli byste o tom přemýšlet. Co kdyby se to ale změnilo teď. Teď v tuhle chvíli. Pravdou je, že na každého působí každá barva jinak. Myslím si, že skoro každý člověk má většinu barev s něčím spojenou, ať už je to cokoliv. Ať už je to žlutá, která nám může připomenout zářící slunce nebo je to červená, která někomu zase připomene krev. Je to zvláštní. Hm..černobílý svět. Už by nebyl tak krásný, jako je teď. Nebo snad ano? Je to jako omalovánky. Podíváte se na černé obrysy s bílou výplní. Dokáže takový obrázek přinést malému dítěti radost? Když se ale vybarví, zaplní se všemi možnýi barvami, fialovou, zelenou, modrou, tyrkysvou či zlatou, dokáže s námi udělat fantastickou věc. Třeba se pousmát nad hloupým obrázkem, protože nám příjde legrační, že má medvět fialovou srst. Nebo že tráva je modrá a na ní pobíhá oranžový pejsek. S barvami si člověk může vyhrát. Každá barva, má v našem životě místo. Pestrobarevné nebe, rozkvetlé louky, nebo tyrkysově šumící oceán. Barvy jsou úžasná věc. Bez nich by byl svět mnohem smutnější. A když nás potká jakékoli neštěstí můžou nám pomoci rozzářit náš den!

zdroj obr.: deviantart.com
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Vera Vera | Web | 16. srpna 2012 v 11:26 | Reagovat

myslím, že kdyby se svět náhle stal černobílím, bylo by nám tady smutno. černobílé obrázky mi většinou připadají už dost depresivní, i když se to nedá říci o všech, ale o většině určitě.
Sama jsi řekla, že barvy rozzáří náš ten, mě nezbývá, než souhlasit! :D Ráno ti pokoj zlatý paprsky ze slunce, roztáhneš záěs a odkryješ modrou oblohu...:)

často taky přemýšlím, třeba když chodím na vlak. Jaké by to bylo, kdyby svět dostal jedinou barvu Kdyby třeba všechny bylo v různých odstínech modré, zelené a podobně...
Mám ráda všechny barvy a proto se dobře cítím ve světě, jaký máme :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama