"Tak jako báseň, i život se hodnotí ne podle délky, ale podle obsahu." Seneca

Až na samé dno *4.část*

6. října 2012 v 22:05 | Teri-vlk |  Příběhy
Hned od druhého dne, poté co se všechno tohle semlelo, se Zoe začala uzavírat do sebe. Přestávala komunikovat s Allison, Billymu se vyhýbala, přestala chodit za Kate a Tommyho se občas zeptala, jak se daří Jill. Pila víc než dřív a začala si znovu píchat morfin. Všichni si začali všímat, že se něco děje, ale protože přestala komunikovat, nikdo to neřešil. Asi týden potom, potkal Billy Zoe, jak seděla večer v parku na lavičce s lahví rumu v ruce. Lahev byla ze čtvrtiny vypitá a Zoe byla celá ubrečená. Billy si k ní přisedl.
"Tak a už to vyklop! Co se sakra děje?!" zeptal se Billy a vzal jí láhev z ruky.
"Nic!" řekla Zoe, vzala si lahev zpátky a napila se.
"Nic?! Sakra Zoe! Já přece vidím, jak se ničíš. Neustále někde sedíš a čumíš do zdi."
"To není pravda!" řekla Zoe a znovu se napila.
"Jo, no jo vlastně, promiň, já se ti omlouvám. Zapomněl jsem - občas u toho i brečíš, chlastáš rum nebo si pícháš to svoje svinstvo!" řekl ironicky Billy, lahev jí ještě jednou vytrhl z ruky a hodil do odpadkového koše vedle lavičky. Zoe vylítla a začala být hysterická.
"Jo jasně, jsem jenom pitomá smažka, co nikoho nezajímá a nic neumí. Tak když máš takovej problém tak vypadni a mě nech už sakra na pokoji!"
Billy s klidem vstal.
"Tak fajn. Jak chceš. Uchlastej se třeba k smrti, teď už mi je to fakt jedno. Ale zkus ještě jednou říct, že nikoho nezajímáš. Je tady dost lidí, kterým na tobě záleží. Ty na ně ale sereš! Je mi jasný, že máš nějakej problém, ale myslím, že by si ho měla začít řešit, dokud není pozdě. Ať už to řekneš mně, Kate nebo Allison, nikdo se na tebe nevykašle. Tak se do hajzlu přestaň užírat a kopat kolem sebe, protože nic z toho ti nepomůže!"
Pak se sebral a odešel. Po chvíli se spustil déšť. Zoe stála na stejným místě ještě asi pět minut. Pak se rozeběhla a utíkala směrem, kam šel Billy. Předpokládala, že šel do sirotčince, vzhledem k tomu, že už bylo za deset minut devět a zpět na pokoji se muselo být nejpozději do devíti hodin. Doběhla k jeho pokoji a váhala. Nebyla si jistá, jestli on je ten člověk, kterému se má svěřit. Nakonec zaklepala a vešla dovnitř. Utřela si mokrý obličej do mikiny a začala.
"Za všechno může Tony."
"Cože? Tony? Myslíš jako Tony Selwyn?"
"Jo přesně ten…Tony Selwyn!" Zoe si prohrábla vlasy a podívala se na Billyho.
"Co ti udělal?"
Zoe zavrtěla hlavou. "Vždyť je to vlastně jedno. Neměla jsem sem vůbec chodit." Otočila se a otevřela dveře.
"Zoe počkej! Když už si to teď nakousla tak to dořekni. Co Ti udělal?!"
Zoe se usmála. "Nic…zapomeň na to prosím tě. Slibuju, že přestanu pít."
Přistoupila k němu a pohladila ho po hlavě. "Děkuju."
Pak rychle odešla. Billy za ní ještě chvíli nevěřícně koukal. Pak se vzpamatoval, hodil na sebe mikinu a také odešel.

"Ahoj Kate, prosím tě, je tady ještě Tommy nebo šel za ségrou?"
Kate stála za barem a utírala skleničky. V hospodě sedělo posledních pár zákazníků, kteří se pomalu chystali k odchodu. "Ahoj Billy, ráda tě vidím. Jo, Tommy tady je. Dneska už za Jill byl. Mám ti ho zavolat? Je vzadu."
"Jo prosím tě, to bys byla moc hodná."
Usmál se na ni a posadil se.
"Hned přijde, jenom tam něco dodělá."
"V pohodě, já počkám."
Kate dál utírala skleničky. "Dáš si něco?"
"Asi ani ne. Díky."
"A jak se vlastně máš?"
"No jde to. I když mohlo by to být lepší. Dělám si starosti o Zoe. Kvůli ní jsem taky tady. Myslím si, že jedinej kdo s ní může hnout, je Tommy."
Kate uklidila poslední sklenici.
"Tommy na ni platil vždycky a myslím, že pořád platí. Vždycky si dost rozuměli."
Billy se na ni usmál. "Tommy už jde, tak já vás nechám." Potom odešla k posledním hostům, kteří chtěli zaplatit.
"Ahoj Tommy. Tak co, jak to jde? Co ségra? Všechno v pohodě?"
Tommy si k němu přisedl.
"Čau. Jo se ségrou už je to trochu lepší. Díky. Co potřebuješ?"
"Jde o Zoe. Mám o ní starost. Víš, chová se divně. Vůbec nekomunikuje, začala hodně pít a bere morfin."
Tommy se pousmál.
"Čemu se směješ? Tobě na tom přijde něco vtipnýho?"
Tommy se na něj podíval. "Nic. Jenom už toho mám dost. Všechno je v prdeli! Jill je na odvykačce a Zoe je na morfinu a chlastá.A klidně se vsadim, že je to kvůli Selwynovi a jeho partičce. Kurva, jak já ty malý sráče nenávidim!"
Billy se na něj překvapivě podíval.
"Počkej počkej. Jak víš že za to může Selwyn?"
Tommy se na něj s úšklebkem podíval. Pak vstal a šel si nalít panáka.
"Tak jsem hádal správně, co? Mně to bylo jasný." Pak do sebe hodil panáka rumu. "A ptáš se mě, jak to vim? To je úplně jednoduchý."
Sednul si.
"Hele si správnej kluk a vidím, že máš Zoe rád a že ti na ní záleží. Něco ti teď řeknu, ale slib mi, že si to necháš pro sebe!" "Na to se můžeš spolehnout."
"Tak fajn. Takže, všechno to začalo asi před rokem. Tony byl, teda údajně byl, do Zoe zamilovanej. Já tomu teda nevěřím. Nevěřím tomu, že se takovýhle hajzl může zamilovat, ale to je jedno. Zoe ho ale nikdy neměla moc v lásce. Takže mu řekla, že ji to mrzí a takový ty další kecy. Jenomže on o ni nepřestal usilovat. Pořád jí otravoval, až to došlo tak daleko, že už to nebylo ani žádný otravování jako spíš obtěžování. Začal jí psát prasácký SMSky, pokřikovat na ní sprosťárny kdykoliv ji potkal, někdy ji i osahával a další nechutnosti. Jednoduše ji prostě šikanoval a ta jeho parta ho v tom podporovala. Zoe na sobě ale nikdy nedala znát, že ji něco trápí. Snažila se prostě na všechny tyhle hnusárny nemyslet a užívala si každý den, kdy ho nepotkala. Po pár měsících se na to Selwyn vykašlal a nechal ji na pokoji. Jenže asi měsíc před tím, než si přijel, se stalo to nejhorší…."
Tommy se odmlčel a pochvíli pokračoval.
"Jednou večer, když se Zoe vracela od nás z hospody, ji na dívčích záchodech znásilnil. Ponížil ji takovým způsobem, jak jen to šlo. Nechci to rozebírat, protože vždycky, když si na to jen vzpomenu, mám chuť jít a rozmlátit tomu debilovi držku." Billy jenom nevěřícně kroutil hlavou.
"Škoda, že si to neudělal."
"Jo, to si říkám taky. Zoe mi to ale řekla asi týden před tvým příjezdem. Ujistila mě, že už jí nechal nepokoji a že nechce, abych s tím něco dělal. Potřebovala se prostě jenom někomu svěřit. Já jsem se jí snažil přesvědčit, aby to nahlásila na policii, ale řekla mi, že to neudělá a jestli to udělám já, tak mě vlastnoručně zabije. Já jsem jí to prostě nemohl udělat. Věděl jsem, že by se uzavřela do sebe a připadala by si ještě víc ponížená. Když si přijel ty, najednou byla jako dřív. Zase spontánní, veselá a zase mi přišla šťastná. Muselo se ale něco stát, jestli zase takhle blbne. A já přísahám, že tentokrát toho sráče zmlátim takovým způsobem, že to ještě neviděl."
Bylo ticho a nikdo nic neřikal.
"Kluci nerada vás vyrušuji ve vaší tiché konverzaci,ale už jsem chtěla jít domů, takže jsem se chtěla zeptat, jestli to tady zavřete nebo půjdete taky?"
Billy se na ni podíval. "Já myslim, že už raději půjdu taky."
Kluci doprovodili Kate domů a když se skoro rozloučili, Billy popadl Tommyho za rukáv.
"Nešel bys raději se mnou dneska do sirotčince, podívat se na Zoe? Třeba by jí to zvedlo náladu." Zeptal se Billy.
"Billy to bych vážně moc rád, ale už jsem měl být doma. Mallory hlídá kámoška a já nechci, aby tam musela být celou noc." "Aha no to je v pohodě, tak když tak někdy jindy."
Billy už chtěl odejít, ale Tommy na něj houknul.
"Nebo víš co? Já domů zavolám, že příjdu později. Raději se na Zoe mrknu a zítra se s ní pokusíme něco udělat."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lilly Lilly | Web | 7. října 2012 v 14:27 | Reagovat

Tony... copak mu uděláme?
Hajzl je to!
Pryč s ním. And Billy is my hero! :D I fall in love with him :D

2 Natali Natali | Web | 7. října 2012 v 16:13 | Reagovat

Já toho Tonyho tak nesnáším!! :/ Doufám, že mu Billy nakope zadek :D :D

3 Aisha Aisha | Web | 7. října 2012 v 19:05 | Reagovat

Chudinka Zoe. Ani se nedivím, že se do sebe tak uzavřela. Snad ji z toho ti dva pomůžou, i když věřím, že Tony ještě nekonal naposled..
Opět pěkná kapitolka :)

4 Alea Alea | Web | 9. října 2012 v 16:41 | Reagovat

Parchant :/. Zabít, ročtvrtit, zakopat. A pak už jen čekat na další díl :D.

5 Vera Vera | Web | 10. října 2012 v 22:24 | Reagovat

Tony...to je takovej!! takovej takovej! nechci mluvit sprostě ale nemůžu si pomoct :D - takovej debil! :)
Anoo! Billy do něj!

Jenom menší poznámka - v prvním odstavci máš hned dvakrát použitou fázi "přestala komunikovat" promiň, s ohledem na opakování slov jsem šílený perfekcionista, tak kdyžtak promiň že tě na to upozorňuji :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama