"Tak jako báseň, i život se hodnotí ne podle délky, ale podle obsahu." Seneca

Smutek v kapce vína

23. října 2012 v 23:16 | Teri-vlk |  Úvahy
Alighieri Dante řekl: "Žádná bolest se nesnáší hůř než vzpomínky na štěstí v době neštěstí." Podle mého názoru to vystihl opravdu přesně. Ať už se nám stalo jakékoliv neštěstí, vzpomínky na dobu, kdy jsme byli jetšě šťastni nám bolest pouze zhorší.
Smutek je okouzlující cit, který každého z nás, alespoň jednou uhodí. Někoho dokáže uhodit tak, že už nemá sílu na to, aby se znovu vzpřímil, postavil, usmál se a šel dál.
Ti, kdo to ale dokážou, jsou dost silní a každá slza v jejich očí má obrovskou cenu.
V době smutku a neštěstí se pozná, jestli vaši přátelé stojí za to. Prtotože..: "Kdo opustí smutného přítele, není hoden, aby se někdy dělil s jeho radostí." Gallus Valerius Catullus.
Takový to přítel si nezaslouží vaši lásku, ani kousek vašeho srdce. Jestli se ale najde přítel, který při vás bude stát až do samého konce, a pomůže vám najít světlo ve tmě, která vás pohltila, tak ten stojí opravdu za to.
Lidem se v životě přihodí tolik špatných věcí, že je ani nelze spočítat.
Je to jedna dlouhá cesta, na které je spousta překážek. Překážek, díky kterým můžete být smutní. Ale ať už jste smutní trochu nebo moc, vždycky se držte tohoto přísloví: "Nepokoušej se utopit smutek v alkoholu, je totiž zatraceně dobrým plavcem!" Kdo v to nevěří, je hlupák, který nemá dost sil, aby se pokusil být znovu šťastný.
Jo a ještě něco. Nikdy se nesnažte hledat cestu bez překážek. Kdyby jste totiž na takovou náhodou narazili, otočte se a rychle utíkejte zpět. Taková cesta totiž nikam nevede.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Zoey Zoey | Web | 24. října 2012 v 14:18 | Reagovat

Tak to je tedy jedním slovem nádherně popsané. Napsala jsi o smutku jako o pocitu, který nás může kdekoliv přepadnout. Je to krásné a od srdce. A taky to v sobě má moudrost....Na tenhle článek bys měla být pyšná, rozhodně se ti povedl. Nádherné8)=)

2 Lilly Lilly | 24. října 2012 v 17:26 | Reagovat

Má chyba, nebo snad výhoda pro mé přátele?
Smutkem se užírám sama, brečím sama, při lehčí depce (takovém těžším stresu) si na tvář namaluju úsměv a dělám, že je všechno ok, takže tak:)

Jinak moc hezký článek, už jsem si říkala, kdy zas něco hezkého napíšeš (chyběla mi tvá tvorba)

3 Natali Natali | 26. října 2012 v 22:08 | Reagovat

Úvahy jsou to opravdu nádherné a pravdivé. Krásně jsi je použila do souvislého textu. ;)

4 Aisha Aisha | Web | 27. října 2012 v 11:50 | Reagovat

Já se smutkem strávila hodně času :D Bohužel jsem taky strávila spoustu času s přáteli, kteří mi nebyli schopni pomoct, protože je můj smutek nebavil. A tak jsem se naučila žít se smutkem sama...pokaždé, když se někdo zeptal: "Co se stalo?" byla má odpověď: "Nic. Jsem jen unavená." nebo něco v tom smyslu. A fungovalo to. Dokud se nenašel někdo tak dotěrný, že ze mě odpověď s naštvaností vytáhl a já si to pak slušnou dobu vyčítala. Teď jsem si našla jiné kamarády, snažím se mluvit víc, protože mlčet o svých problémech ti nikdy nepomůže. Přestože doteď o spoustě věcech prostě nemluvím, protože nechci ani nedokážu. Ani nemám kamarádku, kterou bych mohla nazvat "nejlepší", protože takovou spřízněnou duši jsem ještě nenašla. A ano, též jsem zkoušela utápět smutek v alkoholu :D Ale vždy jsem se probudila jen ještě s většími výčitkami a bylo mi daleko mizerněji. Hold smutek opravdu umí plavat...

Moc pěkný článek :)

5 Vera Vera | Web | 29. října 2012 v 18:12 | Reagovat

Při tvém článku mi málem vytryskly slzy....fakt nevymýšlím si. Zvláště u té poslední věty, která mě z celého článku dojala asi ze všeho nejvíce.
Poslední dobou totiž uvnitř sebe dusím smutek jak se dá, ale po většinu času je daleko silnější než já...ale kdo se z nás někdy netrápil kvůli lásce že?...
to, co řekl Alighieri Dante je pravda pravda a ještě jednou pravda...často se vzpomínkami vracím do minulosti a přemýšlím, jaké to bylo předtím, než jsem se s jedním člověkem téměř odcizila...a mrzí mě to, ale třeba to časem bude lepší
promiň za moje srdeční výlevy, ale já jsem jednoduše nemohla jinak...a tvůj článek mi pomohl uvědomit si jednu zásadní věc. Děkuji ti za to :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama