"Tak jako báseň, i život se hodnotí ne podle délky, ale podle obsahu." Seneca

Až na samé dno *9.část*

29. prosince 2012 v 17:45 | Teri-vlk |  Příběhy
Zoe se probudila až v půl dvanáctý dopoledne. Byla celá rozlámaná, bolela jí hlava a tvář, do které dostala ránu pěstí od Tonyho. Posadila se a podívala se, jestli je Allison ještě v posteli. Nebyla tam. Zoe se podívala na mobil a vytřeštila oči. "Cože?! To už je tolik? Ach jo.."
Stáhla si vlasy do culíku a rychle na sebe hodila černé džíny a bílé vytahané triko. Za normálních okolností by byla ráda, že nemusí do školy, ale dneska by klidně šla. Věděla, že to včera přehnala a bylo jí jasné, že by se měla Allison omluvit. Ve všem měla pravdu ale Zoe si to prostě nechtěla připustit. Nejhorší na tom všem bylo, že stejně byla pevně rozhodnutá, že to nikomu říkat nebude, ale pokusí se něco vymyslet, aby to za ní neodnášel nikdo jiný. Jako například včera Billy, nebo Tommy, který by se měl starat o ségry.
Chodila po sirotčinci sem a tam a nemohla ji nikde najít. Potom si sedla na chodbu a rozhodla se, že jí zavolá.
"No tak… zvedni to." Allison jí to ale nevzala.
Zoe nevěděla, co si počít. Šla se tedy podívat za Billym. Zaklepla, ale zevnitř se nikdo neozval. Zaklepala znovu a trochu hlasitěji, ale pořád nic.
"Sakra, to přece není možný!"
Zkusila otevřít, ale bylo zamčeno a v tu chvíli se Zoe začali v hlavě honit, ty nejčernější myšlenky. Jako, třeba to, že Billy teď někde leží zmlácený, protože ho Tony se svou partou zbil. Chvíli ještě stála na chodbě a potom dostala strach. Protože si uvědomila, že Tony se klidně může teď někde objevit a ona je tady úplně sama. Rozhodla se tedy, že se půjde podívat ven. Rychle si ještě skočila do pokoje pro mikinu a potom jenom zamkla pokoj a chtěla odejít. Když se ale otočila, srazila se ve dveřích s Billym.
"Kampak? Kampak to jdeš takhle sama co?!" ptal se s úšklebkama Billy a koukal se na ní. Zoe neváhala ani minutu a vrhla se mu kolem krku.
"Zoe, stalo se něco?" ptal se Billy, protože mu přišlo, že Zoe vypadá trochu vyděšeně.
"Měla jsem o tebe hroznej strach. Nemohla jsem tě nikde najít a ani Allison ne. Tak jsem se chtěla podívat, jestli náhodou nejsi venku. Hrozně jsem se bála, že tě Tony zmlátil a ty teď někde ležíš."
Neustále ho objímala a držela ho tak pevně, až měl Billy pocit, že bude uškrcen.
"Prosím tě, proč bych měl být zmlácenej. Buď v klidu jo? O mě nemusíš mít starost okey?" Zoe ho pustila a zadívala se na něj s vážným výrazem ve tváři.
"Billy, já už nechci, abyste mě s Tommym neustále hlídali." Billy jenom nechápavě koukal a vůbec nevěděl, co jí má na to říct.
"Co.. co? Cože?! Proč? To nechápu.. o co jde? Stalo se něco? Tony ti vyhrožoval, nebo co?" Zoe si nervózně přešlápla a mluvila dál.
"Jde o to, že.. já prostě.." zhluboka se nadechla a začala.
"Já jsem se včera pohádala s Allison. Řekla mi, že bych to už měla někomu nahlásit. Já jsem jí ale už dávno jasně řekla, že to prostě nikomu říkat nebudu. Já ho prostě nenechám vyhrát a přesně to jsem i řekla Tommymu. Ale potom jsem si uvědomila, že v tuhle chvíli vás jenom všechny ohrožuju…"
Billy chtěl něco říct, ale Zoe ho nepustila ke slovu.
"Ne Billy, počkej, poslouchej. Je mi jasný, že chceš protestovat, ale podívej se na to, jak to dopadlo včera. Kdyby s sebou měl i ty svý kamarády, tak tě zmlátili levou zadní. A neříkej, že to není pravda, protože je. A to mi věř. A Tommy? Kvůli mně zanedbává ségry jenom proto, aby mě ochránil před nějakým pubertálnim blbečkem!"
Zoe se odmlčela a podívala se na Billyho.
"Ok, já si vyslechnul tebe, ty si ale teď vyslechneš mě. Je mi líto, že ses pohádala s Allison a chápu, že si z toho nešťastná. Fajn, to beru. Ale já prostě nehodlám poslouchat ty keci, jako že nás ohrožuješ a ty ostatní sračky, co si mi tady navykládala! Ty se na ten včerejšek možná díváš tak, že kdyby měl s sebou ty dva pitomce, zmlátil by mě. Ale já se na to dívám úplně jinak. Beru to tak, že kdybych tam včera nebyl… nechci ani pomyslet, co by ti zase ten hajzl udělal. A Tommy ti celej tenhle nápad navrhnul a pochybuju o tom, že by tohle celý dělal, kdyby přitom věděl, že zanedbává holky. A hlavně, ty jsi pro mě i pro něj všechno na světě a já, a jsem přesvědčenej, že i Tommy, bychom pro tebe udělali všechno na světě, jasný?!"
Zoe se dívala do země a nic neříkala. Chvíli bylo ticho a potom Zoe zvedla hlavu.
"Víš o tom, že zítra je prvního října?" zeptala se najednou a Billy se na ni trošku nechápavě, ale s úsměvem zadíval.
"No..jo vim, a co má bejt?"
"Začíná nám náš trest. Budeme uklízet a vypomáhat v kuchyni, neříkej, že jsi zapomněl."
"No jo, vážně jsem zapomněl. Máš připravenej smeták a hadr?" smál se Billy a byl rád, že už se Zoe trochu vrátila nálada. "No jasně! Nedočkavě jsem odškrtávala dny, kdy ten náš slavný uklízecí měsíc začne." Zoe jen zavrtěla hlavou a pousmála se. Potom si ale trochu povzdechla. Vypadalo to, že už má všeho plné zuby.
"No nic. Musím teď hlavně jít najít Allison. Byla jsem na ni pěkně hnusná a ona si to při tom vůbec nezaslouží. Je na mě tak hrozně hodná. Snaží se mi jenom pomoct a já na ní takhle kašlu a ještě jí nadávám. To si vážně nezaslouží. V poslední době se všechno točí kolem mě a já si připadám hloupě. Takže dneska se musim za prví omluvit Allison, teda pokud jí vůbec najdu, a za druhý se chci zastavit za Tommym. Jill už je totiž zpátky doma."
"Tak já půjdu s tebou jo?" řekl Billy a chystal se, že si obleče mikinu.
"Ne, já půjdu sama. Opravdu. Všechno bude v pohodě. Já myslím, že dneska nikoho nepotřebuju. Dnešek jsem si naplánovala a chci všechno splnit. Sama."
Billymu se to moc nelíbilo, ale věděl, že nemá cenu odporovat.
"Asi nemá cenu tě přemlouvat, co?"
"Nee." řekla Zoe, dala Billymu pusu a rychlím krokem, mu zmizela z očí.

Zoe se potloukala parkem nedaleko od sirotčince a hledala Allison. Už byly tři hodiny odpoledne a ona se neukázala. Zoe o ni začínala mít trochu obavy, ale doufala, že šla třeba za nějakou kamarádkou nebo je třeba u někoho jiného na pokoji. Rozhodla se tedy, že pátrání po Allison na chvíli přeruší a půjde navštívit Jill.

"Ahoj Tommy, tak jsem tady." Řekla s úsměvem a objala ho.
"Tak to jsem moc rád. Pojď dál." Pokynul Tommy a Zoe vstoupila.
"Jill je u sebe v pokoji, tak za ní běž."
"Jo díky." Zoe zaklepala na dveře a vstoupila.
Zoe si s Jill povídala několik hodin. Po odvykačce vypadala opravdu dobře a musela to uznat. Zoe byla ráda, že už se cítí lépe a že se brzy vrátí do školy.
"Nikomu bych to nepřála zažít, to peklo, co jsem si tam prožila je hrozný. Nepřála bych to ani svýmu největšímu nepříteli. Je mi z toho zle, jen si na to vzpomenu."
Zoe jen přikyvovala a dívala se na ni s lítostí v očích.
"Je mi jasný, že to muselo být peklo. Ale teď už se k tomu nikdy vrátit nemusíš, je to jen na tobě. Jestli si vybereš život v sračkách nebo ne, jasný?"
Jill, která ležela na posteli, se posadila.
"Jo mě to už jasný je a tobě?"
Zoe si naštvaně povzdechla a bylo to na ní znát. Věděla, na co naráží, ale naštvalo jí, že už to zase někdo vytahuje.
"Co s tím všichni máte? Jill starej se hlavně o to, abys do toho zase nespadla a mě si nevšímej. Já to zvládnu v pohodě. Nejsem na ničem závislá, jasný?! A jestli ti někdo tvrdí opak, tak neví, co mluví."
"Zoe nerozčiluj se. Jenom jsem si teď prošla hrůzami a nechtěla bych, aby sis to musela prožít taky." Zoe zavrtěla hlavou a zvedla se ze židle.
"Jo jasně. Jill ráda jsem tě viděla. Už bych ale měla raději jít. Díky za čaj a tak." Potom odešla.
Jill za ní ještě chvíli koukala a potom si znovu lehla a zavřela oči.

Když Zoe vycházela od Harrisnových, nenesla si s sebou moc dobrý pocit. Bylo už půl sedmé a co ona za dnešek stihla udělat? Znovu se chytla s Billym, Allison se neukázala a u Jill to taky nedopadlo bůh ví, jak slavně. Od zítřka jí ještě ke všemu začíná trest. Měla vztek a zároveň byla smutná.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pavel pavel | Web | 29. prosince 2012 v 18:08 | Reagovat

Měla by dostat na prdel. :D
Jsem rád že ti ta skica líbila. Docela by mne zajímalo jestli ta holka ještě žije.

2 Zoey Zoey | Web | 29. prosince 2012 v 19:32 | Reagovat

Páni, tak to je...skvělé a nepopsatelné8)Opravdu se ti to moc povedlo:)

3 Alea Alea | E-mail | Web | 29. prosince 2012 v 20:53 | Reagovat

Jaj, konečně další část :D.
Zoe by měla něco udělat... Všichni se o ní starají a ona jim to zrovna neulehčuje :D.
Chudák Jill, jako ona bych vážně dopadnout nechtěla. A snad tak nedopadne ani Zoe...

4 Tewie Tewie | Web | 30. prosince 2012 v 10:41 | Reagovat

No jasně! Nedočkavě jsem odškrtávala dny, kdy ten náš slavný uklízecí měsíc začne.
Hehe, já ji tak miluju :D

Pěkné:D víš, že tuhle storku mám moc ráda, patří mezi ty nejoblíbenější :)
Čiň se, čiň, ať brzo můžu číst dál :D

5 Tewie Tewie | Web | 30. prosince 2012 v 10:41 | Reagovat

Jo a díky za povzbuzovací komentář.

6 Natali Natali | Web | 30. prosince 2012 v 13:37 | Reagovat

Snad se Allison nic nestalo. ;) Billy a Tommy jsou tak skvělí! :D Já je prostě miluju! :D

7 Vera Vera | Web | 31. prosince 2012 v 17:03 | Reagovat

Taky bych chtěla mít takového kamaráda, jako je Billy :) docela Zoey závidím :)
Myslím, že by se Zoey měla trošku více ovládat, ale moc se jí nedivím, že...jí to občas ujede...všechny ty nervy z Tonyho a tak...snad se Alison najde...pěkná kapitolka! :)

8 Aisha Aisha | Web | 1. ledna 2013 v 19:10 | Reagovat

Jů, další díl :)
Koukám, že Zoe je hrozně paličatá :D Někdy mám chuť s ní pořádně zatřást, aby se konečně probudila začala konečně něco dělat :D Přijde mi, jakoby se na svět koukala úplně jinýma očima. Má svoji pravdu a tím to pro ni hasne :D Já bejt Billym, tak ji nespouštím z očí ani na chviličku :D
Doufám ale, že to dopadne dobře :) Chválím a těším se na další díl :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama