"Tak jako báseň, i život se hodnotí ne podle délky, ale podle obsahu." Seneca

Blogové letadlo

15. prosince 2012 v 0:32 | Teri-vlk |  Myšlenky

Do projektu Blogové letadlo, mě pozvaly Vera a Lilly a já jim tímto velmi děkuji! :) Moc mě to potěšilo, protože mě tento projekt velmi zaujal. Dala jsem ho do rubriky "Myšlenky" a to z jednoho prostého důvodu. Myslím si, že se při tom člověk nad tolika věcmi zamyslí, sám nad sebou... a vůbec nad vším. ;)

Teď už dost blábolení :D..

Projekt spočívá v tom, že napíši:
11 věcí o sobě
zodpovím 11 otázek od Very a od Lilly
vymyslím 11 otázek pro dalších 11 blogerů


11 VĚCÍ O MNĚ

Strašně moc miluji déšť. Mohla bych v něm chodit neustále. Dokáže mě to krásně uklidnit a já se cítím volná. Stejně tak miluji když sněží (ale né žádnou vánici ;)) když se mi vločky zachytávají do vlasů. Sníh mám ale ráda jenom, když už je tma...nevím proč.

Jsem hodně citlivý člověk a často mě dokáže rozbrečet i menší hádka. Vždycky mi je to hrozně líto a nedokážu slzy potlačit. Moje citlivost se projevuje i tím, že se každýmu, kdo potřebuje, snažím pomoci. Nedokážu se dívat na to, když je někdo smutný a něco ho trápí.

Mým velkým snem je, si alespoň jednou zahrát s profesionálním orchestrem na housle. Vždycky jsem moc chtěla na konzervatoř, ale přestala jsem si nějak věřit. Tak uvidíme, kam mě osud zavede. Třeba budu mít v životě štěstí. :)

Ze všeho nejvíc na světě miluji svou rodinu a přátelé. Bez nich bych nezvládla vůbec nic.

Miluji vůni růží a sfouknuté svíčky. Také miluji mléčnou čokoládu, vanilkovou zmrzlinu, borůvky a čokoládové suflé.

Od svých šesti let hraju na klavír a na housle a i když jsem měla několik krizí, miluji tyto dva nástroje a přísahám, že se jich nikdy nevzdám - ať to stojí, co to stojí!!

Od narození mám každý oko jiný. Jedno modré a druhé hnědo-modré. Často se mě všichni ptají "proč?" tak tady je odpověď pro všechny: Sama nevím, proč :D

Až dostuduji střední školu (jsem v prváku a studuji cestovní ruch), chtěla bych být buď průvodkyně nebo jít na HAMU a studovat hudební managment nebo jít studovat žurnalistiku. Tak uvidíme, kam mě osud zavane. :)

Moje nejoblíbenější barva je hnědá, nejoblíbenější zvíře slon, nejoblíbenější kniha...hmm...asi Voda pro slony, oblíbený malíř Jakub Schikaneder, oblíbené ovoce mandarinky, oblíbená skupina Rolling Stones a Beatles, oblíbený zpěvák Bon Jovi, oblíbená zpěvačka Adele, oblíbená květina růže nebo lilie, oblíbený básník František Gellner

Jednou bych chtěla ráda umět plynně italsky a anglicky. A zároveň se podívat do Říma a žít alespoň rok v Anglii. :)

Bojím se lásky, ale chtěla bych se zamilovat..není to zvláštní? V životě jsem měla zatím na lásku smůlu a přitom je to jedna z věcí, kterou bych si ze srdce přála. Přála bych se zamilovat a moc bych si přála, aby tu lásku dotyčný opětoval. Asi jsem nikdy opravdu zamilovaná nebyla..a jestli ano, tak na tom nesejde, protože to nakonec nikdy nevyšlo..
Láska...Co to vůbec znamená? :))


11 OTÁZEK OD VERY


Máš strach ze smrti? Bojíš se že se ti (v blízké době) stane něco zlého? Máš občas noční můrey o tom, že tě srazí auto, že se tě někdo pokusí zabít?
Nevim, jestli mám strach ze smrti. Asi trochu jo. Přála bych si zemřít důstojně, jako stará paní a hlavně s pocitem, že jsem žila plnohodnotný život, který stál za to. Že jsem ho nepromarnila a že jsem si splnila alespoň většinu svých snů. I když je předpovězené, že by měl být 21.12. 2012 konec světa, doufám v to, že nebude. Protože svůj život miluji a nechci, aby skončil tak brzy. :)

Kniha nebo film?
Hmm...nejspíš kniha. Ráda si vše představuji podle své fantazie. To je na tom to nejkrásnější :) I proto si vždy nejprve přečtu knihu (když je podlení natočen film) a potom se na film podívám.

Máš svůj životní vzor? Je osoba, ketrou obdivuješ?
Ano, je to můj dědeček. Je to skvělej člověk, ktereý toho zvládnul tolik. Píše básničky, je to textař... Také např. přeložil do češtiny písnišky z filmu Tangled (Na Vlásku) a spoustu dalších. Mám ho moc ráda a nikdy bych si nepřála lepšího dědečka. :)

Kdybys měla říct svému nejneoblíbenějšímu učiteli jednu větu, co "hezkého" bys mu pověděla?
Už mě vážně rozčiluje to, že se ke mně chováte, jako k pitomci a úplnýmu de***ovi. Já se k vám chovám slušně, tak proč ne vy ke mně? Jste možná chytřejší a vzdělanější, než jsem já, ale nemusel byste se chovat jako pitomec, který si myslí, že je střed světa!" Tak asi tohle... :D

Jaký je tvůj názor na upřímnost? Lhala bys člověku, jen abys "neranila" jeho city? Dokážeš říct pravdu přímo do očí, ať je jakákoli?
Tohle je hodně těžká otázka. Někdo by sice mohl odpovědět ano nebo ne, ale já to tak nemám. Myslím si, že by lidé měli být upřímní a pravdou je, že já většinou upřímná jsem. Za prví lhát neumím a za druhý z toho mám špatný svědomí. Už jsem takhle lhala člověku, abych ho neranila (i když je pravda, že jsem o to byla požádána). Záleží na tom, o co jde, nakolik je věc "vážná" a jestli by se jí opravdu měl daný člověk dozvědět. Asi občas jsem srab a nedokážu říct pravdu do očí, ale nepřetvařuji se a když si o člověku myslím něco špatného, nebavím se s ním a nedělám, že jsem jeho "nejlepší přítel".

Jsou chvíle, kdy sama sebe nenávidíš?
Jsou a mám pocit, že v poslední době, mám takové chvílích nějak moc. Nenávidim se, když vim, že jsem neudělala něco, co jsem měla, nebo když vypustim z pusy něco dřív, než si uvědomim, jaký to bude mít následky. Nenávidim se, když cítim vinu a nenávidím se, za spustu dalších věcí. Někdy se nenávidím za svoje chování, někdy za některé situace..Je toho dost, vím ale, že je to špatně...

Jedno slovo (dvě slova), kterým bys charakterizovala dnešní svět.
"černobílý svět"
Trocha černých (smutných a zkažených stránek) a trocha těch světlých (těch dobrých stránek). Spousta věcí je špatně, spousta idí si neváží toho, co má...jsou tu ale tací, kteří si uvědomují krásu života a toho, že by za něj měli být vděční. :)

V jakém příběhu (ilmu, knize...) bys nejraději chtěla žít, kdybys musela?
Nevím, nevím..asi ve filmu Pýcha a předsudek nebo Rozum a cit. Byla to těžká doba, ale také proto, bych si to chtěla prožít na vlastní kůži.

Věříš, že se všechno děje z nějakého důvodu?
Nevím, ale asi ne. Osud máme takový, jaký si ho sami uděláme. Všechno záleží jen na nás. :)

Myslíš, že příjde konec světa? Kdy? A co se podle tebe stane?
Jednou určitě příjde, ale to už tady určitě dávno nebudeme. Podle mě jednou vyhasne Slunce.

Existuje Bůh? Nějaká větší nadpřirozená síla? Věříš v něj?
Nevím, jestli zrovna Bůh, ale určitě nějaká nadpřirozená síla ano.. Je to těžké, ale každý by měl v něco věřit. Ať už je to Bůh, nadějě, láska nebo přátelství. :)


11 OTÁZEK OD LILLY

Co bys nedokázala odpustit?
Nikdy bych asi neodpustila nevěru a nikdy bych neodpustila zradu nebo nějaký podraz od nejlepšího přítele.

Vzpomínáš si na chvíle neskutečného štěstí?
Neskutečné štěstí jsem cítila, když jsem dostala první pusu od kluka (v devátý tř.), když jsem dostala svýho prvního vysněnýho pejska (opravdu nikdy nezapomenu na jeho kukuč, když jsem ho viděla prvně..bylo to překvápko) a neskutečný šťěstí zažívám vždy, když jsem se svými přáteli, o které se můžu opřít. :)

Co bys chtěla dělat, čím bys chtěla být (postava pohádková i reálná)?
Jak už jsem psala, ráda bych byla buď průvodce, hudební managerka nebo třeba novinářka.
Pohádková postava? Tak třeba Popelka? :D :D

Nejhorší zážitek?
Moje mamka se bude rozvádět s mým nevlastním tátou, který se mnou strávil 12 let a já ho beru jako svýho vlastního. Bylo to pro mě jedno z nejhorších období a pořád je. Nedávno se od nás odstěhoval a pro mě je to dost těžký. Věřím ale, že se se vším poperu..Jak jsem psala ve svým předešlým článku - Život jde dál! :)

Moře nebo hory?
Určitě hory! Sníh a zase sníh. Je to nejen krásný pohled, ale moc ráda si zajezdím na lyžích a vůbec. Je tam překrásně. Jak v létě, tak v zimě. ;)

Tanec nebo báseň?
"Tanec, toť esteticky dokonale zvládnutý pohyb." Jan Werich
a že je to pravda :)
Já ale upřednostňuji báseň. Ukáže opravdovou krásu jazyka a krásu cítění. Báseň s člověkem dokáže hnout, stejně, jako s jeho srdcem. :)

Tři věci, které se Ti vybaví, kdybych řekla kontrast?
Černobílá, barvy, život.. :)

Chtěla bys být neviditelná nebo mít křídla? Proč?
Chtěla bych mít křídla. Vždycky, když pozoruji ptáky, hrozně jim závidím tu volnost. To jak můžou létat kam chtějí. Musí to být nádherný pocit. Létat v oblacích, nad mořem...Nádhera!

Štěstí. Vyhraň si když ne minutu, tak alespoň 30 vteřin a napiš, co všechno sis představila, alespoň 5 věcí.
Láska, umění, přátelství, louka plná kvítí, ochrana.

Napiš, co bys chtěla do konce roku 2012 stihnout.
Chtěla bych jednomu člověku poděkovat, za to, co jsesm s ním prožila a co mě naučil a chtěla bych ho ujistit o tom, jak moc ho mám ráda a jak si ho vážim. :)


11 OTÁZEK PRO VÁS
1. Byli jste někdy opravdu zamilovaní? Co si vlastně představujete pod pojmem "láska"?
2. Co, nebo kdo, vás v životě nejvíce zklamal? Proč?
3. Udělali jste někdy něco, čeho dodnes litujete? (Není nutné psát co, pokud nechcete :))
4. Kdybyste mohli žít v jámekoliv století, které byste si vybrali a proč?
5. Socha nebo obraz?
6. Co vás napadne při slově krása?
7.Která vůně je podle vás ta nejkrásnější?
8.Jahody, maliny nebo borůvky?
9. O čem nejčastěji sníte? Co je váš sen? Co je to, co byste si na světě nejvíce přáli?
10. Který citát je váš nejoblíbenější? Nebo která slova jsou ta, co vás nejvíce povzbudí a dokážou vám dodat odvahu?
11. Co ve svém životě milujete ze všeho nejvíc?

Otázky pro...:

Lilly
Vera
Natali
Alea
Zoey
Aisha
Hanka
Infinity
Hejlynka
Sisi
C.V.O.K. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alea Alea | E-mail | Web | 15. prosince 2012 v 11:01 | Reagovat

Jaj ta krajta... Asi se na to blogové letadlo budu muset mrknout, jelikož nejsi první, kdo mě pozval :D. Zkusím to, ale nic neslibuju :D.
Jinak zdá se, že v mnoha bodech se celkem shodujeme :).

2 Hanka Hanka | Web | 15. prosince 2012 v 15:47 | Reagovat

Teda..! Moc děkuju za pozvání :-) Na konec dvěta nevěřím, ale baví mě si o tom povídat :P ... na otázky ráda zodpovím, ale až budu psát o sobě, tak se budeme asi dost shodovat :P

3 Hanka Hanka | Web | 15. prosince 2012 v 15:49 | Reagovat

*světa

4 Lilly Lilly | 15. prosince 2012 v 17:28 | Reagovat

Déšť je super:D a kdo prohlásí opak, tomu dá mírumilovná Lilly do nosánku :)
¨
Taky hraješ na klavír? Super :D Na housle nehraju, ale jak mě mé budoucí dítě naštve, budu ho nutit tam chodit i kdyby se bránilo sebevíc :D (ironie)

Mrzí mě, že se vám rozpadá rodina...
Nebudu ti psát, že čas všechno zahojí... ale ohladí bolest, věř mi. Můj táta umřel a taky... to bolí. Ale zvykneš si na tu bolest, už ji pak tolik nevnímáš. Jediný co mi vadí je to, že  si připadám nějak zakomplexovaná. Když mi někdo řekne o něčí smrti, pořád tomu jakoby nemůžu uvěřit - říkám si to přece není možné. A nebrečím.
A na druhou stranu se děsím pohřbů. Věř mi, tři pohřby v rodině během tři let, trochu moc na jedno malé děvčátko..                                                                                        
Páni, ty máš slavného dědečka? Přeju ti a trochu závidím... ale to je tím, že na mně se oba už dívají shora.

S láskou to mám taky těžký, jednak jsem zakomplexovaná a trpím pocity méněcennosti, pak jsem taky málo odvážná a radši se těm dotyčným vyhýbám... A tak si myslím, že si o mně musí utvořit názor typu: Tý jo, čím já jsem ji zas naštval ? :)
Zrovna teď se mi někdo řekněme líbí... ale už to odeznívá, ... zabíjím lásku. Jsem prostě vrah :(

Přála bych ti, abys stihla vše, co máš naplánováno a díky, že jsi zodpověděla mé otázky :)
A jsem neméně potěšena, žes mi určila další blogové letadlo:D Si ho asi budeme přehrávat pořád dokola :)
Ale nevadí :) Jsem ráda.

5 Hejlynka Hejlynka | Web | 15. prosince 2012 v 18:40 | Reagovat

Páni...Moc díky že jsi mě vybrala...

6 Natali Natali | Web | 17. prosince 2012 v 18:30 | Reagovat

Ano, déšť taky naprosto miluji :) Já jsem hrála na klavír, ale asi ve dvanácti mě to přestalo bavit a přestala jsem hrát - hrozně moc toho lituju, naštěstí jsme klavír neprodali a já si můžu hrát tak nějak pro sebe. :) I když je fakt blbý vědět, že jsem už mohla být o mnohem dál než teď. :/
Znám jednoho kluka, co má jedno oko modré a to druhé taky, ale má skoro přes celé takovou zeleno-hnědou skvrnu, hrozně se mi takhle zvláštní oči líbí. :)
Jo a tvůj děda je fakt borec! :D

7 Tewie Tewie | 23. prosince 2012 v 8:57 | Reagovat

Díky, jsem ráda, že tě žlutá uklidňuje, mě už začínala trochu děsit, tak jsem ráda, že se ti líbí.
Jinak myslím, že v celkem dohledné době bych ti mohla začít přidávat Sedmikrásku, tam jsem alespoň trochu dál, než s Východem pro Natali :)

8 Vera Vera | Web | 23. prosince 2012 v 21:54 | Reagovat

Neskutečně se mi líbí, jak se v jednotlivých bodech rozepisuješ, že je neshrneš pouze jednou větou, ale že se skutečně vyjádříš dopodrobna :) tohle mám totiž ráda!
Déšť mám ráda, ale nerada v něm chodím. Trošku protiřečení...ale jeho zvuk, když kapky padají na okna, tak krásně uklidňuje :)
Je od tebe fakt skvělé, že se snažím pomáhat všem okolo sebe a víš co? máš za to můj obdiv!! takových lidí je totiž v dnešní společnosti jen velmi málo...
nejhorší pocit je ten, když někoho miluješ a on tvoji lásku neopětuje...ale ...kvůli tomu se přeci nemusíš bát zamilovat se. Ono to ale přichází většinou samo :)
mimo to, mnohokrát děkuji za pozvání do letadla! :)

9 Infinity Infinity | Web | 26. prosince 2012 v 0:51 | Reagovat

Tak tohle byl jeden z nejhezčích článků, které jsem kdy četla a jsem ráda, že jsi mě přizvala k toomuto projektu také. :)
Já už jsem jednou sice odpovídala, ale na tvé otázky asi taky odpovím. :))

10 Tewie Tewie | Web | 29. prosince 2012 v 14:21 | Reagovat

Jéj, nemocná? Hlavně se nám uzdrav:)
Díky, taky ti přeji pěkný  den.
PS: Sedmikráska pokračuje dobře, už mám asi 16 kapitol :D

11 pavel pavel | Web | 29. prosince 2012 v 18:10 | Reagovat

Rád bych tvé oči viděl. Opravdu. Kde bydlíš?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama