"Tak jako báseň, i život se hodnotí ne podle délky, ale podle obsahu." Seneca

Den 2. Fanfiction

7. prosince 2012 v 19:37 | Teri-vlk |  30 Days Creative Writing Challenge
Nikdy se mi moc nechtělo psát Fanfiction. Nějak se mi do toho prostě nechce. Mám ráda původní (originální) příběhy a nechce se mi s nimi zamýšlet nic jiného. Proto moc nejsem velkým příznivcem tohoto "žánru".
Takže jsem se s tím vypořádala následovně: Rozhodla jsem se napsat útržek z deníku Severuse Snape, když byl ještě studentem v Bradavicích. O tom, co prožíval a jak se cítil. Možná to nebude mít ani konec ani začátek, bude to totiž opravdu pouze útržek z jeho deníku.
Tak přeji hezké čtení a snad se vám to bude líbit. :)


ÚTRŽEK Z DENÍKU S.S.

Nenávidím ho! Kdyby jen James neexistoval. Vzal mi ji, nadobro mi ji ukradl! Chová se, jakoby byla Lily jeho. Je to tak nespravedlivé. Dnes jsem při lektvarech poslal Lily psaní. James ho ale naschvál hodil do kotlíku toho hnusáka Siriuse. Všichni jsou to stejní podvodníci, lezou mi pěkně krkem.
Nevím, co budu dělat. Miluji ji! Opravdu, nedovedu si představit, že bych bez ní měl žít. A když ne já, tak rozhodně ne ten Potter! Snaží se mě zničit. Včera večer mi schoval hůlku a se Siriusem mě ztrapňovali ve velké síni.
Lily tam naštěstí byla taky a zastala se mě. James mě tedy nechal. Lily se mi ale vzdaluje, čím dál tím více. Každý den se s ní pokouším mluvit, ona je ale neustále s tím pitomcem..s Pottrem.
Od té doby, co jsme nastoupili do Bradavic a oba jsme se dostali do jiné koleje, se změnila. Dříve jsme byli pořád spolu. Nerozluční přátelé. Ona je ale pro mě něčím víc.
Nejhorší je, že se s tím nemám komu svěřit, jen tomuhle hloupému deníku, ze kterého mi stejně všechny zápisy brzy zmizí. Nechápu, jak je to možné. Nehodlám se na to ale určitě nikoho ptát. Ten deník je pěkně zvláštní, bojím se, aby neměl něco společného s černou magií, protože mi na něm příjde opravdu něco...nevím, jak to popsat. Párkrát jsem se rozhodl, že ho roztrhám, abych do něj už nic nepsal. Nikdy se mi to ale nepodařilo, nelze ho prostě zničit. Mám z něj trochu strach. Ještě divnější je, že právě tyto obavy, svěřuji jemu.
Nemůžu si pomoci, ale jsem zoufale nešťastný. Kéž by ke mně Lily opět našla cestu, pomohla mi a já mohl být opět šťastný. S ní a s nikým jiným...

Z deníku se opět vypařila všechna slova a Severusova laň, která ještě před chvílí, rozvážně kráčela kolem jeho postele se rozeběhla a rychle odskákala pryč...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lilly Lilly | Web | 8. prosince 2012 v 14:34 | Reagovat

Á, JE TO tak super, že jsem ti chtěla odpovědět na Layrin. Včera jsem četla tenhle geinální kousek, ale nějak jsem zapomněla, že se mi posekal počítač a zapomněla jsem to poslat:D Takže. Snapea mi bylo vždy líto, ale jen do tý doby, než začal nadávat na Siriuse, považuji se tak trochen za Siriusovu snúbenicu :D :D Ne, teď vážně:D Sirius si mě získal svým chováním ve trojce, to jsem se zakoukala a v pětce jsem v tom byla až po uši :D
:D Takže Sirius is hero! :D For my heart. Jinak moc pěkný fanfiction :D
A co se týká Layrinu, napíšu to sem,
Lionel je mladší bratr krále Williama,
Nicolas je jejich společný kámoš, kníže z Aerlismonu, a Eloaren stojí tak trochu mimo, je to pán Tergorejců, Williamův vazal (leník).
Dámy - mno, Roberta se tam hádá s Lionelem, Treannis je žena Eloarena, Emeli budoucí královna a Valentina? :D Nit jejího života se proplétá nejen s Nicolasovou ale i Willovou a Lionelovou (Leovou:) Ale to ještě uvidíš. :-))
Uff, to byl dlouhý koment. Or not? :)

2 Vera Vera | Web | 9. prosince 2012 v 1:08 | Reagovat

Všechny zápisky v Deníku Mizí?!!nejde zničit? černá magie O.o O.o?! Oh MY G*D neříkej, že je to to, co si myslím! Neříkej, že si to psal do deníku Toma Raddla!!
Jsem z toho docela dost v šoku, abych pravdu řekla!
Ne, že bych měla ráda Severuse, ale chápu jej, jak se asi musí cítit, když se s ním Lily byla čím dál více "Odcizená"...

PS1: taky nepatřím mezi příznivce FF...
PS2: "James ho ale naschvál hodil do kotlíku toho hnusáka Severuse."
nemělo by tam být Siriuse? :D
nějak mi to tam totiž nesedí...jinak snad nevadí, že pořád něco kritizuji :)

3 Alea Alea | E-mail | Web | 9. prosince 2012 v 9:13 | Reagovat

Deník Toma Raddlea? To jako fakt?
Ale nápad je to dobrej.
Proti Snapeovi nic moc nemám :). Je to taková polokladná a polozáporná postava. Ale v tvé povídce vystupuje celkem jak sympaťák :D.

4 Lilly Lilly | 13. prosince 2012 v 18:25 | Reagovat

Tobě se letadýlko líbilo? Nevíš jak moc jsi mě potěšila. Ano, jsem velmi empatický člověk, bohužel až příliš. Stejně ti moc děkuji :)
Kéž bych tě dokázala tak "rozusmívat" jak ty dokážeš mě :)

5 Lilly Lilly | 14. prosince 2012 v 14:28 | Reagovat

Ach, jsem tak ráda :)¨
a ještě více jsem ráda, že se ti líbí majoritin. Když jsem si ho zpětně pročítala, říkala jsem si, asi se nebude nikomu líbit - určitě jsme oba hrdí na to, že se ti líbí :)

6 Zoey Zoey | Web | 14. prosince 2012 v 14:33 | Reagovat

Páni!!!
Skvěle si to napsala, dobře fakt8)
Nikdy by mě nenapadlo něco takového napsat. Vážně ne;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama