"Tak jako báseň, i život se hodnotí ne podle délky, ale podle obsahu." Seneca

Až na samé dno *11.část*

20. ledna 2013 v 9:50 | Teri-vlk |  Příběhy
Tak další část je tu. Je trochu kratší, ale věřím, že se Vám i přesto bude líbit a že se po dočtení budete těšit na další kapitolu, protože ta bude určitě napínavá!! ;)) Tak přeji hezké čtení.


"Na to zapomeň! Jednou jsi v tom s náma a budeš v tom taky pokračovat. Jestli něco práskneš, rozbiju Ti držku, jasný?!" řval Tony na Danyho, který s vyděšeným výrazem seděl na zemi v jeho pokoji.
"Ty to nechápeš? Už s tím nehodlám mít nic společnýho! Myslím, že už jsme jí toho udělali až dost! Stejně nikdy tvoje nebude, tak už se s tím smiř…!"
Tony jenom vrtěl hlavou a napil se z lahve rumu, který měl schovaný pod postelí.
"Myslim, že ty to moc nechápeš. Ona už dávno je moje, jenom si jí musim trošku vycvičit. Je to s ní trochu složitý, ale já si ji už zkrotím, toho se neboj! Ty se ale opovaž mi v tom zabránit nebo mi jen odporovat. Něco si s náma začal, tak to taky dokončíš."
Tony se ještě jednou napil a potom schoval lahev zpět, na své místo. A Danymu nezbývalo nic jiného, než poslušně přikývnout a poté z jeho pokoje odejít.

Zoe a Billy dorazili do školy pozdě. Profesor biologie nebyl moc přívětivý, když konečně přišli a zadal jim domácí práci na téma buněčný cyklus.
Ze školy museli oba pospíchat zpět do sirotčince, kde museli začít s výpomocí v kuchyni. Billy škrábal brambory a Zoe myla nádobí. V kuchyni strávili skoro celé odpoledne.
Poté se mohli navečeřet a čekal je úklid. Když si zrovna šli pro hadry a košťata srazili se na chodbě s ředitelkou. Paní Stevensová se jako vždy tvářila rozčileně a zároveň na ní ale byla vidět jistá radost. Zoe bylo jasné, že za její špetkou radosti nestojí nic jiného než trest, který si teď musí odpykávat.
"Chystáte se na úklid?" ptala se s odporným úsměvem Stevensová a bylo na ní vidět, jakou má radost.
"Ano, zrovna si jdeme pro nějaký hadr, smeták a tak." Odpověděl slušně Billy, kterému ta věta přišla hrozně komická. Stejně jako Zoe, které, sic se přemáhala, vyprskla smíchy.
"Příjde Vám na tom něco vtipného slečno Burkeová? Ano? Já myslím, že vás ten humor přejde, až se dozvíte, že úklid celého sirotčince je jen na vás."
Zoe v tu chvíli opravdu přešel humor. Uklidit celý sirotčinec úplně sama?
"Paní ředitelko, ale to budu uklízet do rána! Vždyť toho je hrozně moc." Namítala Zoe, které se myšlenka úklidu, začínala líbit čím dál tím míň.
"To mě ale nezajímá! Já jsem nekonzumovala celou noc alkohol. Třeba si to alespoň pro příště zapamatujete. A pořádně si rozmyslíte, jestli máte chuť dát si panáka! A laskavě se mnou příště nediskutujte, já to nehodlám opakovat. Stručně a jasně, není to můj problém!" ječela ředitelka a Zoe jen valila oči.
"Promiňte, ale co mám teda dělat já, když ne uklízet?" ptal se nechápavě Billy, kterému až teď došlo, proč by vlastně měl uniknout trestu.
"Nebojte se pane Hansene, pro vás mám jinou práci. Potřebuji něco spravit u mě v kanceláři a pro vás je to jako stvořené. A to nejlepší na tom je, že vás alespoň budu mít pod dohledem. A také budu vědět, že se tady oba někde nepoflakujete."
Zoe bylo jasné, že si to ředitelka vymyslela opravdu dobře. A taky jí bylo jasné, že má obrovskou radost.
"No takže máte ještě čtvrt hodiny, než si něco zařídim. Poté vás očekávám u mě v kanceláři. A ty Zoe se pustíš do práce. A laskavě se neflákej, ať je to co nejdříve hotové." Ředitelka se poté otočila a za klapotu jejích podpatků odkráčela vzpřímeně pryč.
Billymu ani Zoe nebylo v tu chvíli moc do zpěvu. Billy viděl zoufalství, které se leklo v očích Zoe.
"Neboj se, rychle udělám, co po mně bude Stevensová chtít a půjdu ti pomoct, ano? Neměj strach, spolu to zvládneme." Uklidňoval ji Billy a usmál se na ni.
"Billy, ale já mám…" Odmlčela se. Došlo jí, že přiznat Billymu, jakým strach, by ho jenom znepokojilo. Strach z toho potulovat se sama večer po chodbách, kolem Tonyho pokoje… Nemohla mu to říct.
"Co máš?" ptal se Billy, který si všimnul, že Zoe už asi půl minuty kouká do země a nic neříká.
"Jenom mám trochu obavy, aby tě Stevensová pustila tak brzy víš."
Vymotala se z toho Zoe a ačkoliv to nevěděla, Billymu se v hlavě honily podobné myšlenky, jako jí. Tony, který určitě ví o jejím trestu může být se svými kumpány kdekoliv. A toho děsilo k smrti. A co ho děsilo víc, bylo, že nemohl v tuhle chvíli nic dělat. Z trestu by se nevyvlíknul a Stevensový nic říct nemůže. Když věděl, že teď musí nechat Zoe na pospas osudu bylo mu děsivě, ale snažil se věřit tomu, že si tentokrát Zoe poradí sama.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Aisha Aisha | Web | 20. ledna 2013 v 12:36 | Reagovat

Tak ten začátek mě dostal :D Už se těším na další díl! Zdá se, že to bude opravdu napínavé :)
Jen je mi líto chudinky Zoe, jí se určitě něco stane...achjo :D Takhle se sama potulovat po chodbách...

2 Vera Vera | Web | 20. ledna 2013 v 14:06 | Reagovat

Ten začátek O.o O.o!!

Fakt se bojím, že Tony v blízké době Zoey něco udělá a Billy tomu nedokáže zabránit.  Ale je to od ředitelky dost drsný, když nechá celý úklid na Zoey jenom proto, že se něčemu zasměje...

3 C.V.O.K. C.V.O.K. | E-mail | Web | 20. ledna 2013 v 16:40 | Reagovat

Tony je jedna TAK nepríjemná postava... zvyčajne mám úchylku, čo sa záporákov týka, ale tu a pri ňom... mám skôr zimomriavky a strach aj za Zoe. snáď to predsa len nevypáli zle! krucifix... ale Dany má bod plus - dostáva rozum. :) A riaditeľka je tiež poriadna mrcha! kriste pane, tá ženská by si zaslúžila opätkom medzi oči aby sa spametala, ako sa k nim chovať... veď tá averzia k deťom z nej priam srší! čo tam vôbec robí? babizňa jedna... Billymu držím palce... rovnako ako Zoe.
teším sa na pokračovanie, fakt to bolo takéééé kráááátke *fňuk*. Ale verím v tvoej slová, že ďalšia kapitola to vynahradí. Snáď len v dobrom... aj keď dosť pochybujem. Dopekla. :D

4 Tewie Tewie | 21. ledna 2013 v 19:28 | Reagovat

Jakto že se mi to nekomentlo? No prostě jsem napsala něco v tom smyslu, že mám obavy, že s tonym ještě budou problémy :D
Chci bitku, tony proti billymu, billy vítěz :) :D Moc hezký, zlatíčko, jen piš pěkně dál :)

5 Zoey Zoey | Web | 23. ledna 2013 v 15:31 | Reagovat

Tony je ták nepříjemná a zároveň skvěle vymyšlená postava :) Tahle část se ti moc povedla a těším se na další: začíná to být pěkně napínavé! :)

6 Natali Natali | Web | 25. ledna 2013 v 21:57 | Reagovat

Achjo, mám obavy o Zoe, že jí Tony při tom uklízení ublíží. :/ Snad se pletu. :) Jinak Až na samé dno jsem si fakt zamilovala, jen tak dál! ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama