"Tak jako báseň, i život se hodnotí ne podle délky, ale podle obsahu." Seneca

Až na samé dno *12.část*

26. ledna 2013 v 23:26 | Teri-vlk |  Příběhy
Zoe stála sama na chodbě a byla trochu vyděšená. Uvědomila si ale, že čím rychlejší bude, tím rychleji bude zpět v pokoji, v bezpečí.
Začala tedy se zametáním. Každé patro, každá chodba. Měla pocit, že je to neskutečně obrovské bludiště, které má snad tisíce chodeb. Nikdy jí to tak nepřipadalo. Taky nebyl důvod. Sirotčinec měl sice dvě budovy, které byly propojené. Šlo ale pouze o to, aby byli chlapci trochu odděleni od děvčat.
V každé budově byla tři patra z toho v prvním patře u děvčat se nacházela klubovna, taková společenská místnost, kde se daly trávit večery.
Zoe zametala skoro dvě hodiny a už toho měla plné zuby. Bylo něco málo po osmé hodině večer a ještě musela umýt okna a vytřít podlahu. Na závěr by ještě měla vyluxovat klubovnu, vzhledem k tomu, že tam byl koberec. Zoe se ale rozhodla, že na to se vykašle a udělá to zítra.
Chtěla si trochu odpočinout a tak si sedla na schody ve třetím patře, kousek od Billyho pokoje. Opřela se hlavou o zeď a na chvíli zavřela oči. Na chodbě se ozvala rána, jakoby někdo třísknul dveřmi. Zoe se hrozně vylekala, prudce vstala a raději odešla rychle pryč a pustila se opět do práce.
Vytírání jí šlo mnohem rychleji a byla během hodinky a půl hotová. Když tedy uklízela hadry, smetáky a různé čistící přípravky zpět do malé místnůstky se štítkem na dveřích, kde bylo napsáno úklid, bylo asi deset minut před devátou.
Zoe si oddechla. Zvládla to, i přesto, že se tedy na některé věci zvysoka vykašlala. Uklidila celý sirotčinec sama. Zaplavil jí pocit úlevy, že se může vrátit na pokoj. Stačilo seběhnout o patro níž a bude v bezpečí. "Ale, ale, ale! Koho to tu vidím? Mojí překrásnou Zoe."
V bezpečí, do kterého se ale dostala až o hodinu později…

Tony zavlekl Zoe do svého pokoje, kde už čekali jeho dva povedení kámoši - Dany a Gordon. Zoe věděla, že na sobě nesmí dát znát nějaký strach a rozhodla se, že se tomu, co jí právě čeká, postaví čelem a nenechá Tonyho, aby to měl tak jednoduchý.
Hrozně moc se ho bála, a tak věděla, že to bude těžké. Chtěla být silná a to hlavně kvůli Billymu. Tony zamknul dveře svého pokoje a naznačil svým kumpánům, aby Zoe chytili.
"Tak zlatíčko, my si tu teď trochu popovídáme." Syčel odporně Tony, který přistoupil k Zoe a začal jí osahávat a líbat krk. "Co po mně chceš?" šeptala Zoe a už teď cítila šílený pocit prázdna a tlukot jejího srdce, které bilo jako splašené.
"Asi jsi to ještě nepochopila, ale jsi moje!" křičel na ni Tony a dál jí ohmatával. Zoe se z toho dělalo špatně, zavírala oči a hned je zase otevírala, aby znala každý jeho pohyb.
"Ne, já tě nenávidim, chápeš to?! Nikdy spolu nebudeme! Ty jsi odporná svině, která s semnou zachází, jako s hadrem! Jsi odpornej úchylák a patříš do pasťáku! Já patřím Billymu, nikomu jinýmu a rozhodně ne tobě ty zasraná svině!" křičela, teď už se slzami v očích Zoe, která se začala všem třem vymykat.
Tonyho nadávky rozčílily a ještě víc ho rozčílila narážka na Billyho.
"Billyho brzy vyřídíme, ten tu už moc dlouho nebude, o to se postaráme. A ty se naučíš chovat, děvko jedna! Chtěl jsem být milej, ale jak se budeš chovat ty ke mně, tak já k tobě! To si pamatuj."
Tony od ní poodstoupil a vytáhl z pod postele lahev rumu, kterou si tam vždy schovával. Napil se a vrátil se zpět k Zoe. Dany se k němu naklonil a ztišeným hlasem, ale s nadějí že ho Zoe uslyší, zašeptal:
"Ty vole, tohle už je fakt moc, pustíme jí, vždyť už je vystrašená dost!" Tony se na něj podíval výhružným pohledem.
"Drž hubu, ty debile a pevně jí drž!" zařval a začal nutit Zoe, aby se napila z lahve, kterou pevně svíral v ruce.
"Dělej, napij se pořádně, ať si to víc užiješ. Tak dělej, pij, kurva!" řval Tony, který už měl něco napito.
Zoe netušila, že to bude taková hrůza. Strašně na ní řval a ona začala propadat hysterii, slzy se jí valily jedna za druhou a křičela, aby jí nechal na pokoji.
"Nechte mě už, sakra."
"Tak pij, ty krávo, dělej!!" Tony jí rum lil do pusy a Zoe nezbylo nic než se pořádně napít, jinak by se ještě udusila.
"To je ono, pořádně, ještě trošku, tak." Tonyho to očividně uspokojilo.
Zoe pila dál a už nemohla, byla vyčerpaná z celého dne a psychicky se cítila tak, jakoby ji někdo srazil na zem a už jí nepomohl vstát. Strašně se jí začala motat hlava a pomalu přestala vnímat všechny nadávky, které na ni Tony jen hrnul. Za to cítila každý jeho dotyk a polibek. A nakonec ucítila i ránu, když jí Tony uhodil do obličeje. Poté upadla do bezvědomí…

Zoe se probrala o půl hodiny později. Byla jí zima. Nebylo se čemu divit, když zjistila, že leží na ledové zemi, na chodbě. Bylo jí to ale jedno. Všude byla tma, a tak se schoulila do klubíčka, a polykala slané slzy, které jí ještě stále pomaloučku stékaly po tváři.
Po chvíli, která ale Zoe připadala jako celá věčnost, uslyšela kroky. Byla moc unavená na to, aby zvedla hlavu a podívala se, kdo to jde. V podstatě jí to bylo jedno. Netušila sice, kde je, nebo c se vlastně stalo. Chtěla jen spát a nevědět nic víc. Všechno se s ní ještě motalo.
Zoe slyšela, jak se kroky neustále přibližují a potom, jakoby se dal dotyčný do běhu. Někdo si klekl vedle ní na ledovou zem. Zoe nevnímala, kdo to je, měla neustále zavřené oči.
"Ach Zoe…co se stalo? Nikdy si to neodpustim!" šeptala dotyčná osoba.
Zoe jen potichoučku odvětila, aniž by se zajímala o to, kdo se jí snažil postavit na nohy: "Chci spát, prosím, už mě nechte být. Chtěla bych spát..nechte mě tu ležet, nechte mě umřít…" mumlala Zoe a cítila, jak jí někdo zvedá a nese pryč. Slyšela jen otevření dveří a zpětné zavření. Poté ucítila měkoučkou postel, a příjemně teplou deku, kterou ji ten "někdo" přikryl. Už na nic nemyslela a během chvilky usnula.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tewie Tewie | Web | 27. ledna 2013 v 14:58 | Reagovat

Jak silné nádherné a nezkažené pocity, ty nejkrásnější city, kterých je člověk schopen vznikají v temnotě.
Nádherný příběh, já mám vždycky tak strašnou radost, když vidím, že máš další díl.
Doufám, že Tonymu někdo už konečně zatne tipec.
Já úplně ze srdce nenávidím, když kluk ubližuje holkám. Kluk, co se k něčemu takovýmu sníží je odporný hajzl. Já vím, já vím, že je to vymyšlený, ale když já mám tu tendenco všemu věřit, všechno si představovat tak živě.
Tak prosím, "udělá kočičí očička jako kočka ve Shrekovi " chci a požaduji další díl :D
Krása, zlatko :)

2 Natali Natali | Web | 28. ledna 2013 v 14:32 | Reagovat

Já toho Tonyho fakt tak strašně moc nesnáším!! :/ I přes tu hrůzu, co se v tomhle díle odehrála, se mi ta kapitola strašně moc líbí, úplně jsem se ponořila do příběhu. :) Jen tak dál! ;)

3 Tewie Tewie | Web | 28. ledna 2013 v 16:12 | Reagovat

Díky. Ono... já vím, že by mi byly bližší jazyky, ale zas třeba v přírodovědné sféře věd bych se líp uplatnila... I když začínám nabývat dojmu, že i kdybych se na tu farmacii dostala, stejně bych to nakonec vzdala a začala pendlovat po školách :D

Jinak díky, vždycky víš jak potěšit a zkusím si vypsat pro a proti :)

4 Alea Alea | Web | 28. ledna 2013 v 16:27 | Reagovat

Jaj, nějaké kapitoly mi jaksi unikly... Mám co dohánět :D Ale určitě se na to mrknu, neboj...

5 Aisha Aisha | Web | 30. ledna 2013 v 19:36 | Reagovat

A já tolik doufala, že ji nakonec ti Tonyho kamarádi pustí a stejně musela zažít takovou hrůzu, chuděrka jedna. Ten dotyčný, jenž ji zvedl ze země bude nejspíš Billy...ale těžko říct, třeba budu ještě překvapená :D
Snad se to už nějak vyřeší, aby se tolik netrápila.
Moc pěkná kapitola :) početla bych si i dál :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama