"Tak jako báseň, i život se hodnotí ne podle délky, ale podle obsahu." Seneca

Únor 2013

Every day is the best one!

20. února 2013 v 20:32 | Teri-vlk |  Myšlenky
Taky u Vás tak příšerně chumelí?! Protože v Praze úplně hrozně. :D Netvrdím, že ty vločky nejsou překrásné a ladné, jak se tak jemně pohybují ve větru a tancují....Tvl a koho to zajímá!!? :DD Já už chci jaro, teplo a sluníčko.
No, co bych vám tak ještě napsala? Sedím si tu v pokoji, večeřím a popíjim si tu krásně teplý ovocný čaj. Přemýšlím, mám pocit, nad miliony věcma. Jestli se mám jít učit italštinu, nebo němčinu, jestli bych si v tuhle hodinu měla ještě zacvičit na housle nebo snad na klavír. Jestli bych si konečně měla sundat ty džíny, které mám od té doby, co jsem přišla ze školy. Přemýšlím nad dnešním suprovým dnem ve škole (teda vyuč. hod. byly pěkná nuda, ale přestávky jsem si nejvíc užila :D), přemýšlím nad tím, jestli mám napsat povídku (které jsem právě napsala první větu; "Oblohu už pohltila černota a křídla ptáků se ztratila v nebeském tichu.." -- Měla bych to snad dokončit? O čem by to ale mělo být? Těžko říct, hlava mi to nechce prozradit. Třeba se to jednou dozvím. Třeba jsem tu větu nenapsala náhodou.)
No a nad čím ještě přemýšlím? Asi nad tím, že mi došlo, jak přesně bude pokračovat Až na samé dno a jak to přesně skončí. A co mi ještě došlo je to, že přesně vím, komu celý tento příběh (chcete-li povídku) věnuji. Ta dotyčná osoba už to možná ví, možná taky ne. Ale já s tím prozrazováním ještě počkám. No a nakonec přemýšlím o tom, jak moc mě potěšila má drahá Tewie. Napsala pro mě tu nejkrásnější básničku, která pro mě moc znamená a já jí tímto ještě jednou moc a moc děkuji.

Nevím proč, ale mám chuť za dnešek poděkovat celýmu světu, protože mi bylo opravdu parádně a měla jsem dneska pocit, že jsem obklopená hromadou lásky, o které jsem snad ani nevěděla! ♥ Takže děkuji úplně všem, ať jste, kdo jste!!!


Je to parádní skladba - thx Hans Zimmer


No a nakonec tu mám ještě básničku. Možná trochu smutná..., ale co špetka smutku nikdy neuškodí! :)
Je zvláštní cítit se tak skvěle, přála bych vám to všem.
Přeji krásný týden!

zdroj: weheartit.com


ZTRATILI JSME SMYSL ŽIVOTA

Ztratila jsem úsměv ve tmě
Nevím kam teď hledat jít.
Nočním černem prosím veď mě
Vánoční olovo už nechci znovu lít.

U řeky se ztrácí světlo
Tajemno a noční sny,
Hledání mě v řece přešlo
Zimní, jarní, letní dny.

Černých ptáků dlouhá křídla
Létala jak černý plášť,
Pana krále vzácná sídla
Chovala jsem k němu zášť.

Ztratila jsem touhu žít
Bez úsměvu, bez lásky
Slyšet v noci vlky vít
To je pouze pro krásky.

Žádné štěstí už mě nečeká
Říkával můj strážný anděl
Že mě to snad vyleká
Myslel si a bouří zahřměl.

Ztratit smysl života
Je jednoduché
Jakoby to řekla porota
Které víno přišlo až moc suché.

Já už ničeho se nebojím
Nepřemýšlím o hloupostech
Překážky už neshodím
Ale neslýchám už o starostech.

O starostech mého žití
O starostech přátelství
Nebojím se, že mě chytí
Tvojí lásky poselství.


Věnováno Tewie s láskou ♥

Až na samé dno *13.část*

19. února 2013 v 13:32 | Teri-vlk |  Příběhy
Někomu se prostě lepí smůla na paty. V případě Zoe to bylo ale horší, nežli u kohokoliv jiného.
"Prosím vás, paní Stevensová, věřte mi! Tony s jeho kamarády Zoe šikanují. A v posledních týdnech to vyvrcholilo natolik, že už je to prostě… prostě se to nedá.."
Billy nevěděl, jak to všechno říct. Nechtěl ublížit Zoe, zároveň ale věděl, že teď už nezbývá nic jiného, než to všechno vyklopit.
"Pane Hansene, přestaňte mi tu koktat a laskavě se vyjádřete. Jak to jako myslíte? Jak Tony slečnu Burkeovou šikanuje. Chci vědět podrobnosti. Především proto, že Zoe je nejproblematičtější jedinec v tomto ústavu. Takže vůbec není vyloučeno, že to je zase jeden z jejích plánů, jak ze sebe udělat chudáčka."
Ječela ředitelka svým nepřirozeně vysokým hlasem, který se dal jen těžko snést. Člověk měl pocit, že mu do hlavy proniká ta nejhorší siréna, která nelze zastavit a piští, dokud jí člověk sám neunikne.
"Vy to nechápete, Zoe by si tohle nikdy nevymyslela. Zoe je taky jenom člověk a možná se budete divit, ale i lidi, kteří mají trochu potíže s kázní, můžou trpět."
Ředitelka se jen šklebila a vypadalo to, že nevěří jedinému slovu, které si vyslechla.
"Pojďte tedy s semnou! Zoe leží u mě na pokoji, je úplně mimo. Sama uvidíte!"

Paní Stevensová se nejprve vykrucovala, že ji nezajímá další herecký výkon slečny Burkeové, ale nakonec svolila, že se na ni půjde podívat.
Když přišli k Billymu do pokoje, Zoe ležela na zemi. Billy si domyslel, že zřejmě spadla z postele, když se pokoušela vstát. Stevensová k ní okamžitě přikráčela a zadívala se jí do obličeje.
"Zoe?! Slyšíte mě? No tak, podívejte se na mě!"
Billyho velmi udivilo, když slyšel ředitelku mluvit tak přívětivým tónem, jelikož to bylo u ní velmi neobvyklé. Zoe konečně trochu pootevřela oči.
"Dobrý večer…" zahuhňala Zoe a oči znovu zavřela. Ředitelka se k Zoe naklonila. Billy moc nechápal proč, ale zjistil to v zápětí. Stevensová se okamžitě postavila a spustila nanovo.
"Vždyť je naprosto opilá!" křičela a Billy tušil, že na něm je další vysvětlování.
"Ne paní, za to ona nemůže, to Tony jí donutil, aby pila, chápete?!" Křičel na ní, teď už naprosto dopálený Billy, který naprosto nechápal ředitelčino jednání.
"Snad si nemyslíte, že vám na takový blábol přistoupím. Promiňte pane Hensne, netuším, čí to byl nápad, nevím, co jste si od toho slibovali, ale já vám na rovinu říkám, že alkohol tu trpět nebudu!" ředitelka byla úplně rudá a vypadala, jakoby jí měl prasknout obličej.
"Sakra co má jako podle vás dělat, abyste mi věřila! Vždyť on jí neustále sexuálně obtěžuje, mlátí jí, několikrát ji uhodil do obličeje. Do hajzlu, tak už mi sakra věřte!"
Ředitelka na něj vytřeštila oči.
"Děláte si ze mě legraci?! Jak to s semnou mluvíte? Tohle já tady akceptovat nehodlám. Pane Hansne, velice jste mě zklamal. A abych se dostala k té vaší "šikaně", tak až tady slečna Burkeová vystřízliví, pošlete jí prosím za mnou. Já si moc ráda vyslechnu její verzi."
Poté se Stevensová otočila, naštvaně vrazila do dveří, ty se rozletěly a ona vzpřímeně odkráčela pryč.
"Do prdele, sakra!!! To je taková kráva. Kruci." Billy si v tu chvíli neviděl do pusy. Podíval se na Zoe, která ještě pořád ležela na zemi. Billy ji zvednul na postel, sám si pak vzal deku a polštář a lehnul si na zem. Věděl, že v tuhle chvíli nemá cenu nic řešit. Zoe byla stejně úplně mimo a ředitelka pro něj moc vstřícný krok neudělala. Nezbývalo nic, než se pořádně vyspat a všechno vyřešit až ráno.

Bílé peří

12. února 2013 v 22:08 | Teri-vlk |  Poezie
Tuto básničku věnuji všem mým oblbeným blogům jako takovou omluvu za to, že jsem Vás v poslední době zanedbávala a nečetla vaše články. Neměla jsem ale na nic náladu, tak se prosím nezlobte. Nejvíce se tedy omlouvám Alee a C.V.O.K.O.V.I., protože mám pocit, že ty jsem teda úplně nejvíc zanedbala. Takže ještě jednou se všem omlouvám. Není to proto, že bych snad nechtěla číst vaše blogy, spíš jsem opravdu měla všeho plné zuby a nic se mi nechtělo. Tak snad se Vám všem bude líbit. Zatím se mějte krásně a já se to pokusím napravit!!! :) Teri-vlk

Bílé peří konce nemá,
sklání se a padá dál.
Vítr lehce vločky zvedá,
jakoby si s nimi hrál.


V bílých vločkách ztrácí se,
všechny černé starosti,
V bílém peří válí se,
všechny krásné radosti.


Až bílo bude,
tajemství Ti přichystám.
Pro poslední vločku co tu zbude,
slzu v oku nachystám.


Odejít se sněhem zpět do nebe,
mého srdce noční přání.
Ptačím peřím být tu pro tebe,
před sněhem se srdce sklání.