"Tak jako báseň, i život se hodnotí ne podle délky, ale podle obsahu." Seneca

Až na samé dno *13.část*

19. února 2013 v 13:32 | Teri-vlk |  Příběhy
Někomu se prostě lepí smůla na paty. V případě Zoe to bylo ale horší, nežli u kohokoliv jiného.
"Prosím vás, paní Stevensová, věřte mi! Tony s jeho kamarády Zoe šikanují. A v posledních týdnech to vyvrcholilo natolik, že už je to prostě… prostě se to nedá.."
Billy nevěděl, jak to všechno říct. Nechtěl ublížit Zoe, zároveň ale věděl, že teď už nezbývá nic jiného, než to všechno vyklopit.
"Pane Hansene, přestaňte mi tu koktat a laskavě se vyjádřete. Jak to jako myslíte? Jak Tony slečnu Burkeovou šikanuje. Chci vědět podrobnosti. Především proto, že Zoe je nejproblematičtější jedinec v tomto ústavu. Takže vůbec není vyloučeno, že to je zase jeden z jejích plánů, jak ze sebe udělat chudáčka."
Ječela ředitelka svým nepřirozeně vysokým hlasem, který se dal jen těžko snést. Člověk měl pocit, že mu do hlavy proniká ta nejhorší siréna, která nelze zastavit a piští, dokud jí člověk sám neunikne.
"Vy to nechápete, Zoe by si tohle nikdy nevymyslela. Zoe je taky jenom člověk a možná se budete divit, ale i lidi, kteří mají trochu potíže s kázní, můžou trpět."
Ředitelka se jen šklebila a vypadalo to, že nevěří jedinému slovu, které si vyslechla.
"Pojďte tedy s semnou! Zoe leží u mě na pokoji, je úplně mimo. Sama uvidíte!"

Paní Stevensová se nejprve vykrucovala, že ji nezajímá další herecký výkon slečny Burkeové, ale nakonec svolila, že se na ni půjde podívat.
Když přišli k Billymu do pokoje, Zoe ležela na zemi. Billy si domyslel, že zřejmě spadla z postele, když se pokoušela vstát. Stevensová k ní okamžitě přikráčela a zadívala se jí do obličeje.
"Zoe?! Slyšíte mě? No tak, podívejte se na mě!"
Billyho velmi udivilo, když slyšel ředitelku mluvit tak přívětivým tónem, jelikož to bylo u ní velmi neobvyklé. Zoe konečně trochu pootevřela oči.
"Dobrý večer…" zahuhňala Zoe a oči znovu zavřela. Ředitelka se k Zoe naklonila. Billy moc nechápal proč, ale zjistil to v zápětí. Stevensová se okamžitě postavila a spustila nanovo.
"Vždyť je naprosto opilá!" křičela a Billy tušil, že na něm je další vysvětlování.
"Ne paní, za to ona nemůže, to Tony jí donutil, aby pila, chápete?!" Křičel na ní, teď už naprosto dopálený Billy, který naprosto nechápal ředitelčino jednání.
"Snad si nemyslíte, že vám na takový blábol přistoupím. Promiňte pane Hensne, netuším, čí to byl nápad, nevím, co jste si od toho slibovali, ale já vám na rovinu říkám, že alkohol tu trpět nebudu!" ředitelka byla úplně rudá a vypadala, jakoby jí měl prasknout obličej.
"Sakra co má jako podle vás dělat, abyste mi věřila! Vždyť on jí neustále sexuálně obtěžuje, mlátí jí, několikrát ji uhodil do obličeje. Do hajzlu, tak už mi sakra věřte!"
Ředitelka na něj vytřeštila oči.
"Děláte si ze mě legraci?! Jak to s semnou mluvíte? Tohle já tady akceptovat nehodlám. Pane Hansne, velice jste mě zklamal. A abych se dostala k té vaší "šikaně", tak až tady slečna Burkeová vystřízliví, pošlete jí prosím za mnou. Já si moc ráda vyslechnu její verzi."
Poté se Stevensová otočila, naštvaně vrazila do dveří, ty se rozletěly a ona vzpřímeně odkráčela pryč.
"Do prdele, sakra!!! To je taková kráva. Kruci." Billy si v tu chvíli neviděl do pusy. Podíval se na Zoe, která ještě pořád ležela na zemi. Billy ji zvednul na postel, sám si pak vzal deku a polštář a lehnul si na zem. Věděl, že v tuhle chvíli nemá cenu nic řešit. Zoe byla stejně úplně mimo a ředitelka pro něj moc vstřícný krok neudělala. Nezbývalo nic, než se pořádně vyspat a všechno vyřešit až ráno.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Zoey Zoey | Web | 19. února 2013 v 15:37 | Reagovat

Páni, moc pěkné! Těším se jak to bude dál. Začíná to být skvělé a skvělejší :)

2 Tewie Tewie | Web | 19. února 2013 v 16:32 | Reagovat

Tak ale jako, ta ředitelka mě pořádně naštvala.
Rychle sem s pokračováním. Prosím.
Prosím, já budu úplně strašně hodná, slibuju hory a doly, jen prosím napiš pokračování. :)

3 Tewie Tewie | Web | 20. února 2013 v 18:36 | Reagovat

Tak hele, pro tebe taky něco mám. Právě to vyšlo.
A já vím naprosto přesně proč. Protože ty... jsi to, co jsem vyjádřila v básni.

4 Vera Vera | Web | 24. února 2013 v 17:41 | Reagovat

Strašný tohleto...:(
ta ředitelka je taková semetrika, že to svět neviděl!!! chudák Zoe, je mi jí hrozně líto :( já jen doufám, že ten kretén Tony na to jednou doplatí!!
Úplně jsm se třásla, kdyžj jsem to četla
bezva práce! :)

5 Natali Natali | Web | 24. února 2013 v 18:14 | Reagovat

Povedená kapitola, ale ta ředitelka je fakt....!! Proč jetak ignorantská? :/ Chudák Billy, on se tak snaží... :(
Už se moc těším na pokračování a doufám, že Zoe se ke všemu ředitelce přizná. ;)

6 Aisha Aisha | Web | 3. března 2013 v 23:40 | Reagovat

Teda, trochu se divím, že si Billy dokázal v takovém stavu rozhořčení lehnout a usnout :D ..ale aspoň bude mít ráno čistší hlavu :D
Jinak nechápu, jak se ředitelka ke svému postu dostala, ale zřejmě to bude díky jejím skvělým hereckým výkonům :D Doufám, že se v ní probudí nějaké skryté mateřské pudy a Zoe si v klidu vyslechne :D .. Tedy pokud Zoe najde odvahu vypovídat :D
Těším se na další kapitolu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama