"Tak jako báseň, i život se hodnotí ne podle délky, ale podle obsahu." Seneca

Duben 2013

Omluva pro Vás pro všechny!!

29. dubna 2013 v 21:11 | Teri-vlk |  Myšlenky
Jak dlohá doba už uběhla, co jsem napsala poslední článek? Nebo co jsem okomentovala, či si přečetla článek vás ostatních? Je to něco málo přes dva měsíce a já Vám dlužím velkou omluvu. Ani jsem nenapsala, že nebudu mít na blog čas, prostě nic.. Jmenovitě se musím OMLUVIT mojí nejdražší Tewie, která pro mě napsla povídku Sedmikráska a kámen a já si jí ještě nepřečetla. Staršně se za to stydím, protože ji obdivuji jako spisovatelku, stejně tak moc, jako člověka. Velmi mi její tvorba cbybí a samozřejmě chyběla, ale já doufám, že budu mít už brzy tu přáležitost, to napravit. Takže má drahá Tewie, prosím, prosím, nezlob se na mě. Už teď mi je to velmi líto!!
Omluva ale nepatří jen jednomu z vás, ale také všem ostatním - jako je Vera, Alea či Zoey a další z mých oblíbených blogů. Pokusím se v dohledné době něco napsat, když mi to čas, nálada a vůbec všechny okolnosti dovolí. :)
Jsem, jak asi někteří víte v prváku, a já toho mám teď až nad hlavu. Teď budu mít od středy až do neděle volno a toho musim využít. Musim přečíst Jeptišku od Diderota, Utrpení mladého Werthera od Goetha. Dále mě čeká naučit se asi třicet rostlin do poznávačky na biologii. 31. května na mě čeká prezentace projektu do dějepisu na téma Rudolf II. Habsburský. Co mě také čeká jsou tzv. "Minimaturity" z literatury a dějin kultury. Do literatury máme 12 otázek do dějin jich je 22. Musíme si je vypracovat a následně se pak na konci května a na začátku června vytáhneme jednu otázku z obou předmětů a musíme o tom sedm minut plynule mluvit. Do dějin jsou otázky typu - Baroko, renesance, klasicismus, styly 20. století, vývoj módy u mužů/u žen, antické Řecko atd. A to ještě dostaneme poznávačku z 20 obrazů, kdy musíme určit název obrazu, jméno autora a sloh, ve kterém byl obraz namalován. A stejně jako obraz to může být soch či nějaká stavba (už teď mám těch obrazů v počítači asi 72 a to ještě nejsou všechny...).
Na konci června mě také čeká koncert s orchestrem, hrajeme Vodní hudbu od Handla, jazz od Elingtona, nějakej valčík a jako takovej fór - Večerníček z mechu a kapradí. Pak taky budu mít koncert na housle, kde potřebuju ještě některé věci dopilovat a naučit se to zpaměti (jsou to ale naštěstí jen dvě stránky). A také bych měla alespoň trochu cvičit na klavír a učit se italštinu. Jo a to jsem ještě zapomněla na obhajobu práce do dějin kultury, kdy jsme každý dostali nějakou evropskou galerii nebo muzeuum. Já mám muzeum v Paříži - Muzeum d'Orsay. Máme mluvit, co zde najdeme, od koho a v jakém stylu tam najdeme umělecká díla, proč to muzeum navštívit... bla bla bla atd.

No tak doufám, že mě alespoň trošku chápete a omluvíte. Opravdu toho mám nějak moc a psaní se mi nedaří do toho zbytku času tak nějak začlenit, takže ještě jedna velká omluva pro Vás! :)
No a já už Vás teď nebudu dál otravovat těmahle nudnýma kecama. Alespoň Vám sem hodim písničku pro trochu zlepšení nálady a sand se máte krásně, i když je pořád takový divný počasí!!!

Slibují článek v nejbližší době, sand by to měla být Zoe a její problémy s šikanou. Užívejte dnů!


"Na světě existuje jen jedno hrdinství: vidět svět takový, jaký je, a milovat ho."
Michelangelo Buonarroti