"Tak jako báseň, i život se hodnotí ne podle délky, ale podle obsahu." Seneca

Až na samé dno *15. část*

12. května 2013 v 21:00 | Teri-vlk |  Příběhy
Zoe seděla na posteli a sledovala tikající hodinky na levé ruce. Za dvacet minut osm. Prudce se zvedla, doházela posledních pár učebnic do tašky a rychle vyrazila do školy. Nechtěla myslet na Billyho, měla na něj takový vztek a hlavně věděla, že se má do školy vrátit Jill, Tommyho ségra a ona jí chtěla zase tak moc vidět.

Do školy to sotva stihla. První hodinu měla chemii, a protože to pro ni byl nepochopitelný svět plný vzorečků, čísel, písmenek a všemožných reakcí, které nechápala, lehla si na lavici a spala.
Na Billyho se ve třídě ani nepodívala. Seděla vedle jedné dívky, s kterou si tak nějak rozuměla, protože obě našly společné téma a zálibu v kreslení. Probudil jí až zvonek, oznamující konec hodiny.
Zoe okamžitě vypálila a šla hledat Jill, protože už se nemohla dočkat, až si po dlouhé době a potom jejich zvláštním posledním rozhovoru zase promluví.
Utíkala chodbou mezi spolužáky, kteří se pomalu prodírali chodbami do správných učeben. Zoe tušila, že má Jill zrovna literaturu a proto se řítila do učebny číslo 206, kde učil pan Andrews, jeden opravdu z mála učitelů, který měl Zoe moc rád a přál si, aby to někam dotáhla.
Když se Zoe konečně prodrala mezi tou bandou na chodbě a dostala se do správné třídy, ujistila se, že měla pravdu. Jill měla opravdu literaturu.
"Jill!" křičela už z dálky Zoe přes celou třídu a vrhla se jí kolem krku.
"Tak ráda tě vidim." Jill se jen usmívala a dala Zoe pusu na tvář.
"Taky tě ráda vidím." Odpověděla Jill a pustila Zoe.
"Tak co, povídej, jak to jde, co ve škole, už tě buzerujou? A co.. prostě povídej!"
Zoe chtěla hned všechno vědět a už jí zase pusa jela.
"No Zoe, já se mám fajn. Jsem ráda zase ve škole, už mě to doma nebavilo. Cítím se mnohem líp a mám pocit, že i snad líp vypadám. Ale já bych se spíš zeptala, co ty? Protože jsem něco málo slyšela…" Zoe moc nevěděla, co odpovědět.
"Noo.. co jako, já nevim, co bys chtěla slyšet.." Jill vzala Zoe za ruku a dotáhla jí na chodbu a sedla si na schody.
"Sedni si vedle mě a řekni mi prosím, jak to je s tim Tonym." Řekla Jill vážně a sledovala Zoe takovým až zlým výrazem. Zoe si tedy sedla, nadechla se a spustila.
"Já už se v tom docela ztrácim. Je to nepředstavitelnej hajzl Jill. Zase mě zatáhl k němu na pokoj a dělal mi tam všechny ty odporný věci… Já o tom nechci mluvit, promiň. Jde ale o to, že nechápu, o co mu pořád jde. Víš on mi pořád tvrdí, jak mě chce a jak mě miluje. Nevim, je to celý na palici. Dneska ráno jsem se ještě hrozně pohádala s Billym, protože to nahlásil ředitelce a přitom věděl, že to je ta jediná věc, o kterou jsem nestála. Je to prostě všechno v prdeli."
Jill se tvářila naštvaně a jakoby jí něco hrozně užíralo. Zoe netušila co to je, ale nechala to tak být.
Jill už jí jen řekla pár slov a domluvily se, že se musí co nejdřív vidět. Přestávka totiž utekla jako voda a Zoe musela jít na další hodinu, na biologii.
Sedla si do zadní lavice k oknu a Billy si sedl vedle přes uličku. Celou hodinu jí sledoval, a byť jen na okamžik zachytil její pohled, usmál se na ní. Zoe ale většinou uhnula očima. Nemohla se na něj prostě dívat.
Do konce vyučování je čekalo ještě pět hodin. A to poslední je čekala třídnická hodina. Stupidní hodina, podle Zoe, ale nezbývalo nic jiného, než to vydržet.
Překvapilo ji, když se dozvěděla, že je čeká školní výlet, z čehož měla radost. Těšila se, že konečně vypadne z toho vězení, které musí sdílet s Tonym. Stačí přežít dva týdny a jede se.

Ze školy šla tedy celkem s dobrou náladou. Sedla si na lavičku v parku nedaleko školy a čekala na Allison, se kterou měla jít dnes za Tommym. Musela počkat celou hodinu, protože Allison si potřebovala dopsat nějaký test z angličtiny.
A tak vytáhla krabičku cigaret a zapálila si, potom si vzala sluchátka, strčila si je do uší a pustila si Jimmyho Handrixe, kterýho milovala. Dobrá nálada jí ale brzy opustila a to ve chvíli, když viděla Billyho, jak jde ze školy s nějakou spolužačkou z vedlejší třídy. Sledovala je a měla takovou chuť rozeběhnout se a vydrásat té nádheře oči.
Přemluvila se, aby to neudělala, zachovala klid a raději se dívala na druhou stranu. Konečně Billy procházel přímo kolem ní a následně se zastavil. Podíval se na ní a pak se podíval na dotyčnou dívku, se kterou vyšli ze školy.
Vzhledem k tomu, že měla Zoe sluchátka v uších, neslyšela, co jí řekl, ale jen moc dobře viděla, jak jí dal pusu. Dívka se na Zoe jen ohlédla a pak odešla s nosem na horu.
Billy stál před lavičkou a dál se díval na Zoe. Ta si teda nakonec vytáhla sluchátka z uší a jen prohodila.
"To je teď tvůj novej objev? Hm, tak to jsi to vzal docela rychle." Řekla naštvaným tónem Zoe a potáhla si.
Billy ale jen absurdně kroutil hlavou.
"Zoe, sakra! Vždyť moc dobře víš, že mě nějaká tamhle ta holka vůbec nezajímá a že jedinej, kdo mě zajímá, jseš ty."
Zoe se na Billyho nedívala a nic neříkala.
"Do prdele, nechceš se na to všechno už vykašlat?! Já se ti strašně omlouvám, za to, jak jsem ti ublížil, ale věř, že to bylo myšleno dobře. Nemohl jsem totiž jen tak dál přihlížet tomu, jak ti někdo ubližuje. Tohle jsem ale řekl už ráno. Zoe prosím, vykašleme se na to…"
Díval se na ni s nadějí v očích. Zoe ale dál koukala do země a nevěnovala mu jediný pohled. Jediný letmý náznak. Nic.
"Tak si trhni! Nebudu se vnucovat někomu, kdo o to nestojí, i když je to člověk, kterýho miluju. Můj jediný úmysl ale byl, ti pomoct, abys už nemusela chodit jenom do pitomý umývárny podělaná strachy, že ti ten hajzl zmlátí, nebo že si na tobě vylije zlost, kvůli mně. Nemůžu se koukat na to jak tě ničí a ubližuje ti a nemůžu se koukat na to, jak moc se trápíš a jakej máš strach. A jestli to nedokážeš pochopit a nestojíš o mojí pomoc, prosím. Je to teda na tobě. Už tě nebudu otravovat, už tě nebudu zachraňovat, ani ti nebudu stát za zadkem. Očividně to zvládneš sama…"
V tuhle chvíli už měla Zoe oči zalité slzami. Snažila se nemrkat, aby nepustila slzy dál.
"Měj se hezky Zoe, snad mě jednou pochopíš." Billy se na Zoe naposledy podíval a odešel.
Zoe ještě chvilku koukala do země a pak se konečně otočila. Billy tam už ale nebyl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lilly Adikton - Blake Lilly Adikton - Blake | Web | 13. května 2013 v 14:52 | Reagovat

Má první reakce - výborně, terinka napsala další příběh.
*Malá Tewie dostává záchvat euforie :D"

Jdu se tím přelouskat :)

2 Lilly Adikton - Blake Lilly Adikton - Blake | Web | 13. května 2013 v 14:59 | Reagovat

Ne takhle to nemůže skončit.
Prosím, prosím, sedni si a napiš pro mě co nejdřív pokračování.
Já chci Billyho a Zoe vidět spolu a nejlíp venku z děcáku. Co já vím? Třeba ve společné domácnosti ;)

3 Tewie Tewie | Web | 13. května 2013 v 17:10 | Reagovat

Jé, ty jsi ale zlatá, už se moc těším na pokračování. Přemítám, zda vydat východ a západ slunce nebo sedmikrásku. Možná radši sedmikrásku, než se mi zase podaří všechny své čtenáře poplantat :D

4 Lilly Adikton - Blake Lilly Adikton - Blake | Web | 14. května 2013 v 19:36 | Reagovat

Kate a Anoras, sami, a spolu, říkáš, že jsi ráda - tak v tom případě já taky :D :D

5 Lilly Adikton - Blake Lilly Adikton - Blake | Web | 15. května 2013 v 17:34 | Reagovat

Díky za komentář, totéž přeji já tobě :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama