"Tak jako báseň, i život se hodnotí ne podle délky, ale podle obsahu." Seneca

Až na samé dno *17.část*

2. června 2013 v 13:13 | Teri-vlk |  Příběhy
Zoe vyrazila svižným krokem do parku, na předem smluvené místo s Jill. Právě tam se scházely, když se rozhodly vynechat školu. Když se ale blížila k parku, zpomalila. Zastavila se hned u první lavičky a posadila se.
Sledovala děti, jak si hrají, dívala se na psy, jak poletují tam a zpátky a honí se za holuby. Dívala se na muže v saku, jak na lavičce popíjí kávu a čte si noviny, žádný bulvár, seriózní plátek. Sledovala chlapce, jak šplhá po stromech a snaží se dostat možná co nejvýš.
Kdyby teď Billy tušil, jak hloupě se chová… Jak chodí za školu, hulí, pije, kouří a nechává si nadávat od Tonyho, kterého teď potkává skoro denně. Mezi korunami stromů vysvitlo sluníčko a Zoe si povytáhla rukávy u košile.
Potom se zvedla, přehodila přes rameno batoh a procházela dál parkem, až konečně viděla Jill.
Seděla na trávě opřená o obrovský kmen platanu, a když si jí všimla, mávla na ni. Zoe se zhluboka nadechla a klekla si vedle ní na trávu.
"No konečně! Kde si tak dlouho byla sakra?! Čekám tu na tebe už skoro hodinu." zlobila se Jill a vyčítavě se na ni dívala. "Promiň, já musela jsem se stavit ve škole. Chtěl s semnou mluvit pan Andrews."
Jill se jen uchechtla. "Jéé, co ten chtěl. Ten je taky dobrej. Si myslí, jak ho všichni milujou nebo co?! Fakt ho nechápu. A co ty? Mám toho docela dost…Zoe?" Z
oe vypadala, že vůbec nevnímá.
"Co?"
"Hulení, trávy, marijánky, chápeš? Ty mě snad vůbec neposloucháš!"
Zoe si dala vlasy za uši a podívala se na Jill.
"Promiň, je mi nějak jedno co řikáš. Jsem tady vlastně jen proto, abych ti řekla, že už na to seru. Seru jak na tvoje chození za školu i na tu tvojí trávu. Už toho mám plný zuby, chápeš to?! Každej den je to pořád dokolečka. Ráno se zhulíme, odpoledne se vožerem a večer se nechávám ponižovat. Pak přijdu na pokoj, tam si dám cigáro, vyslechnu si Allison, která mi řekne, jak strašně jsem pitomá, vlepí mi do obličeje, že za to, že jsem o Billyho přišla si můžu sama a pak můžu jít se svým sebevědomim, který už ani nemám jít spát. A po každym dnu se většinou cítim mizerně. A je to jenom čím dál tím horší… Potřebuju začít dělat něco jinýho, sorry. Proto se teď seberu a vrátim se zpátky do školy. Ty si dělej, co chceš. Třeba si tu shnij!"
Zoe vstala a bez dalších slov odkráčela pryč. Jill na ní už jen nevěřícně koukala a naštvaně mrskla zapalovačem, se kterým si pohrávala, do trávy. "Do prdele!"

Zoe se podívala na hodinky. Za deset minut měla začít druhá hodina, hodina, kterou potřebovala stihnout. Byla to totiž literatura. Dala se do běhu, ale i tak věděla, že to nemůže stihnout. Běžela, jak jen nejrychleji dovedla. Vítr, který se z nenadání zvednul, jí začal cuchat vlasy a házet jí je do obličeje. Jakoby snad chtěl, aby neviděla na cestu a to bylo to poslední, co ještě potřebovala. Zoe přiběhla do školy, když v tom zazvonilo. Musela ještě vyběhnout dvě patra a dostat se na konec chodby.

Pan Andrews, který je vždy přesný, jako hodinky seděl za katedrou a sepisoval docházku.
"Pane Hansene, buďte tak hodný a nadiktujte mi, kdo chybí." Billy se rozhlédl po třídě.
"Lilly Collnerová, Jack Low a…" Billyho pohled se zastavil na prázdném místě v poslední lavici.
"Ano Billy, ještě někdo?"
"Jo, ještě Zoe pane, hm.. Zoe Burkeová…" V tu chvíli se rozletěly dveře.
"Promiňte, že jdu pozdě, ale musela jsem si něco zařídit a nestihla jsem to tak rychle, jak jsem myslela. Omlouvám se."
Pan Andrews se nejdříve podíval na Billyho a usmál se. Následně se ale podíval i na Zoe, která ještě stále stála ve dveřích. Také se na ni usmál a pokývnul hlavou, na znamení, že je rád za to, jak se rozhodla.
"Tak se Zoe posaďte. Jsem rád, že jste hodinu stihla."
"Díky." odvětila Zoe a šla se usadit na svoje místo.
Její pohled zabloudil i k Billymu, na kterého se pousmála, a Billy jí to oplatil. Pak už se ale oba věnovali svojí práci a pozorně poslouchali výklad pana Andrewse.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lilly Adikton - Blake Lilly Adikton - Blake | Web | 2. června 2013 v 13:57 | Reagovat

Jsi vážně skvělá, jdu číst :P

2 Lilly Adikton - Blake Lilly Adikton - Blake | Web | 2. června 2013 v 14:01 | Reagovat

Ty musíš napsat další článek! A já naoplátku co nejdřív publikuju sedmikrásku. Ale já prostě chci vidět Zoe a Billyho spolu :D

3 Aisha Aisha | Web | 3. června 2013 v 16:02 | Reagovat

Jsem ráda, že se Zoe snaží dát zase dohromady. Jill by to mohla taky zkusit, docela bych jí to přála :D
Ani nevím proč, ale stejně jsem tak trošku na Billy naštvaná, že to s ní vzdal tak lehce ...jsem hrozná :D

4 Zoey Zoey | Web | 4. června 2013 v 14:48 | Reagovat

Jo jo jo, on se na ní usmál, ona se na něj usmála, oni se daj dohromady!!!!
Chi :D Já budu tak ráda jestli jo :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama