"Tak jako báseň, i život se hodnotí ne podle délky, ale podle obsahu." Seneca

Prosinec 2013

Liebster Blog Award

29. prosince 2013 v 18:26 | Teri-vlk |  Myšlenky
Já velmi děkuji Anie, která mě do tohoto projektu pozvala, protože mi to příjde skvělý způsob, jak se můžete vy o mně a zase naopak já o vás něco dozvědět :) A vzhledem k tomu, že zase na blog píšu po dlouhé době, moc se na odpovídání těším! Takže jen malé shrnutí, oč vlastně jde a můžu se do toho pustit...


1. Napíšu 10 faktů o sobě
2. Odpovím na otázky ostatních
3. Vymyslím otázky pro ostatní
4. Nominuju 5 lídí, kterým zadám zodpovězení otázek
5. Informuju je o tom, že jsem je nominovala


10 faktů o mně...

1. Jsem hodně empatický člověk. A když jě někdo na dně, snažím se udělat všechno proto, abych mu alespoň trochu pomohla. I když to často nejde. Já se prostě nedokážu dívat na to, jak je někdo naprosto zničenej a nenávidí se a nevim, co všechno ještě. Co je zvláštní, že mi nedávno pár lidí ve třídě řeklo, že jsem tak hrozně hodná, že se každýmu snažím pomoct, ale přitom nepřijmu pomoc od ostatních.. Něco na tom asi bude. Nechci svými problémy zatěžovat ostatní a raději se s nimi snažím vypořádat sama.

2. Neustále sebou v tašce-batohu tahám sbírku básní Blues pro bláznivou holku od Václava Hraběte. Ty básně miluju a mohla bych si je číst neustále dokola.

3. V poslední době nenávidím samu sebe. Mám ppocit, že cokoliv udělám je špatně. A nemůžu si prostě pomoct. Snažím se držet toho hesla, že v tu chvíli jsem to udělala, protože jsem to tak prostě chtěla udělat, protože mi to v tu chvíli rpostě přišlo správné. Ale někdy to prostě nejde.

4. Můj brácha je jedním z mých nejlepších kamarádů.

5. Hudba se stala součástí mého života. A není to jen tím, že hraju na housle a na klavír. Ale je to i tím, že kdybych ve chvílích smutku nebo radosti nemohla posluchat skvělou muziku jako jsou Stouni, Zeppelini, J. Bonamassa, Satriani nebo třeba Chuck Berry, život by byl o hodně chudší, pustější a smutnější než je teď. A já bych bez nich nemohla žít!

6. Zjistila jsem, že láska neni všechno a přátelství je mnohem důležitější než cokoliv na světě. Láska totiž láme srdce a přátelé ho slepí dohromady..

7. Nejvíc na tomhle světě nenávidím to idiotství lidského života. Jak nikdo není vděčný za to, co má a jen závidí ostatním a chce, to co mít nemůže.

8. Miluju conversky a nosím je i k šatům - jsem trochu blázen, ale přijde mi to tak nejlepší! :)

9. Baví mě se učit o architektuře a malířství.

10. Nepřetvařuju se.


Otázky od Anie

1. Kdyby ses mohla na jeden den podívat do budoucnosti, co bys chtěla vidět ?
Chtěla bych vidět, jestli moje děti a vnuci budou žít krásny a smysluplný život, po tom, co odejdu z tohoto světa. Chtěla bych vidět jaká tu bude třeba po 100 letech architektura, jaká se poslouchá hudba. Co asi lidé dělají ve volném čase.

2. Je nějaký člověk, na kterého právě myslíš ? Kdo je to a co bys mu chtěla říct ?
Ano. Ano, jeden takovej tu je. Myslim na něj pořád, každej den, každej pos*anej den už celý dva měsíce v kuse.. Připadám si jako naprostej idiot. A ve svý podstatě už mě to nebaví a už takhle dál nemůžu. Je to ten, kterýho tak strašně moc miluju, jako nikoho! A co bych mu teď právě chtěla říct? To co jsem měla udělat už dávno.. a to co jsem rozhodnutá mu říct, i když to možná bude k ničemu.. "Miluju Tě! A i když si nemocnej, chci s tebou být.. Možná je to celý hloupost. Ale já si hrozně přála, abys to věděl...!" -- nic víc, nic míň..

3. Kdyby ti dnes někdo nabídl roli ve filmu, koho by sis chtěla zahrát ?
Chtěla bych si zahrát nějakou bláznivou roli. Šílence, který má svůj svět, nikdo ho nechápe a nechce ho řpijmout mezi společnost, protože je jiný. Chtěla bych aby ta role byla mužská, aby měl šíleně barevné vlasy, chodil oblíkaný jako pomatenec a šel si za svými sny. Spasil by svět a všem by došlo že jen na tom, co chceme, záleží.. :D

4. Představ si, že je konec světa a ty máš možnost udělat poslední věc ve svém životě. Co by to bylo ?
Každýmu, kdo je v mém životě pro mě důležitý, bych řekla, jak moc ho miluju a poděkovala mu za každou strávenou minutu s nim.. A nakonec, bych si přála poslední procházku v dešti.

5. Co považuješ za svůj životní úspěch ?
Je těžké říci životní úspěch, když mám ještě kus života před sebou, ale prozatím? Hm.. Asi to, že jsem se naučila hrát v celku slušně na housle. A taky na klavír :)

6. Čemu věříš ?
Přátelství.

7. Co si myslíš o dohadech mezi ženami a muži na téma, kdo z nich má těžší život ?
To je těžká otázka. Nevím, řekla bych že žena a nechci teď aby to vypadalo,že to tak říkám, protože jí sem. Jenomže to záleží na situaci, všude je to jinak. Ale už jen proto, že žena je mnohem křehčí, jemnější a tudíž víc ranitelná. Většinou je to ona, kdo je dříč v domácnosti, ona je ta kdo se většinou stará o děti, ona si vytrpí bolestivý porod, ona je ta co většinou víc trpí v lásce. Já vážně nevím. Důležité je tam to slovíčko většinou. Protože to samozřejmě platí i naopak. Nevím, nedokážu to posoudit. Kdybych ale měla možnost, žít druho část svého života jako muž, tak bych vám to na smrtelné posteli zodpověděla.. :D

8. Jsi snílek ? Pokud ano, o čem nejraději sníš ?
To určitě jsem. Nejčastěji sním asni o lásce, ale mám pocit, že je to taková ta naivní a hloupá představa šestnáctileté holky. A vzhledem k tomu, že mám teď pocit, že mi kvůli lásce skončil svět, tak jsem na ni trochu zanevřela.

9. Je něco, čeho ses musela v životě vzdát ?? Pokud ano, myslíš si, že to bylo dobré rozhodnutí ?
Asi ne.

10. Zastav se a ohlédni zpět na to, co jsi doposud prožila. Jsi spokojená s tím, co vidíš ?
Když si to tak promítám v hlavě, jsem vlastně v celku spokojená. Mám pocit, že žiju naplno a že se snažím dělat věci, které mají podle mě smysl a které mě baví. Takže asi ano.. :)


Otázky pro vás:

1. Co na světě byste nikdy neodpustili?
2. Co, podle vás, je ta nejhorší věc, co se může v lidském životě stát?
3. Obětovali byste se pro toho, koho milujete?
4. Když se řekne noc. Co vidíte? Jaký ve vás proběhne pocit? Je to strach, nebo vzrušení? Krása nebo hrůza?
5. Co pro vás znamená pláč?
6. Řekli jste už někdy nějakému člověku do očí, že ho nenávidíte, nebo naopak milujete?
7. Oblíbená barva a číslo. Proč?
8. Nějaká píseň, kterou máte s něčím spojenou - ať už s míste, událostí, člověkem.
9. V jakých letech 20. století byst chtěli žít?
10. Věříte na osud?

Těch 5 nominovaných: Lilly, Anie, Zoey, Aisha, Alea

P.S. Teda, že mi bude dělat problém napsat 10 věcí o sobě, jsem vážně netušila.. :D

Ale jo.. Už se mi zastesklo...

28. prosince 2013 v 14:14 | Teri-vlk |  Myšlenky
Kdy naposledy jsem něco napsala? V srpnu.. no jo, už je to dlouhá doba. A mně už se zastesklo, jak po psaní, tak po vás. A tak jsem se rozhodla zavítat zpátky do světa písmen, do světa, kde modrá může být tráva a kde růže voní i na míle daleko. Do světa, kde srdce promluví v básních a kde mi porozumí stejní blázni, jako jsem já...

Jenže já neměla chuť, náladu a ani tu inspiraci, abych cokoliv napsala. Nevím, jestli se to teď změnilo, ale když to ani nezkusím, tak se to také nikdy nedozvím. Za ty čtyři měsíce se toho tolik stalo. A bohužel jsem uvnitř prázdná.. Srdce rozlámané na kusy... Ach jo. Vlastě o tom nechci mluvit - psát. Možná snad v nějaké básni. Zvláštní, že ani do svého deníku jsem nenapsala nic, protože jsem to nechtěa rozpatlávat na stránky ušmudlanýho sešitu a chtěl jsem si to ponehat v hlavě a v mém srdci...

No, nebudu vás zatěžovat těmito bláboly.. Sotva jsem se vrátila, už si tu na vás vylejvám srdíčko :D

Tak doufám, že se do toho psaní zase rychle dostanu a snad mi to zvedne náladu, protože já poslední měsíc chodim jak tělo bez duše a už mě to vážně nebaví! -- No jo, to je tak když se poprvé opravdu zamilujete a nese to katastrofální následky...

Co dodat? Těšim se na vaši tvorbu!! Doufám, že jste prožili krásné Vánoce a že se chystáte na Nový i nový rok! Všem vám přeji, aby se vám vydařil a aby byl lepší než ten letošní!!! (I když přání do nového roku, ještě napíši) :))

Na úvod by to asi mohlo stačit, zatim se mějte krásně!!!


Váš Teri-vlk ♥