"Tak jako báseň, i život se hodnotí ne podle délky, ale podle obsahu." Seneca

Liebster Blog Award

29. prosince 2013 v 18:26 | Teri-vlk |  Myšlenky
Já velmi děkuji Anie, která mě do tohoto projektu pozvala, protože mi to příjde skvělý způsob, jak se můžete vy o mně a zase naopak já o vás něco dozvědět :) A vzhledem k tomu, že zase na blog píšu po dlouhé době, moc se na odpovídání těším! Takže jen malé shrnutí, oč vlastně jde a můžu se do toho pustit...


1. Napíšu 10 faktů o sobě
2. Odpovím na otázky ostatních
3. Vymyslím otázky pro ostatní
4. Nominuju 5 lídí, kterým zadám zodpovězení otázek
5. Informuju je o tom, že jsem je nominovala


10 faktů o mně...

1. Jsem hodně empatický člověk. A když jě někdo na dně, snažím se udělat všechno proto, abych mu alespoň trochu pomohla. I když to často nejde. Já se prostě nedokážu dívat na to, jak je někdo naprosto zničenej a nenávidí se a nevim, co všechno ještě. Co je zvláštní, že mi nedávno pár lidí ve třídě řeklo, že jsem tak hrozně hodná, že se každýmu snažím pomoct, ale přitom nepřijmu pomoc od ostatních.. Něco na tom asi bude. Nechci svými problémy zatěžovat ostatní a raději se s nimi snažím vypořádat sama.

2. Neustále sebou v tašce-batohu tahám sbírku básní Blues pro bláznivou holku od Václava Hraběte. Ty básně miluju a mohla bych si je číst neustále dokola.

3. V poslední době nenávidím samu sebe. Mám ppocit, že cokoliv udělám je špatně. A nemůžu si prostě pomoct. Snažím se držet toho hesla, že v tu chvíli jsem to udělala, protože jsem to tak prostě chtěla udělat, protože mi to v tu chvíli rpostě přišlo správné. Ale někdy to prostě nejde.

4. Můj brácha je jedním z mých nejlepších kamarádů.

5. Hudba se stala součástí mého života. A není to jen tím, že hraju na housle a na klavír. Ale je to i tím, že kdybych ve chvílích smutku nebo radosti nemohla posluchat skvělou muziku jako jsou Stouni, Zeppelini, J. Bonamassa, Satriani nebo třeba Chuck Berry, život by byl o hodně chudší, pustější a smutnější než je teď. A já bych bez nich nemohla žít!

6. Zjistila jsem, že láska neni všechno a přátelství je mnohem důležitější než cokoliv na světě. Láska totiž láme srdce a přátelé ho slepí dohromady..

7. Nejvíc na tomhle světě nenávidím to idiotství lidského života. Jak nikdo není vděčný za to, co má a jen závidí ostatním a chce, to co mít nemůže.

8. Miluju conversky a nosím je i k šatům - jsem trochu blázen, ale přijde mi to tak nejlepší! :)

9. Baví mě se učit o architektuře a malířství.

10. Nepřetvařuju se.


Otázky od Anie

1. Kdyby ses mohla na jeden den podívat do budoucnosti, co bys chtěla vidět ?
Chtěla bych vidět, jestli moje děti a vnuci budou žít krásny a smysluplný život, po tom, co odejdu z tohoto světa. Chtěla bych vidět jaká tu bude třeba po 100 letech architektura, jaká se poslouchá hudba. Co asi lidé dělají ve volném čase.

2. Je nějaký člověk, na kterého právě myslíš ? Kdo je to a co bys mu chtěla říct ?
Ano. Ano, jeden takovej tu je. Myslim na něj pořád, každej den, každej pos*anej den už celý dva měsíce v kuse.. Připadám si jako naprostej idiot. A ve svý podstatě už mě to nebaví a už takhle dál nemůžu. Je to ten, kterýho tak strašně moc miluju, jako nikoho! A co bych mu teď právě chtěla říct? To co jsem měla udělat už dávno.. a to co jsem rozhodnutá mu říct, i když to možná bude k ničemu.. "Miluju Tě! A i když si nemocnej, chci s tebou být.. Možná je to celý hloupost. Ale já si hrozně přála, abys to věděl...!" -- nic víc, nic míň..

3. Kdyby ti dnes někdo nabídl roli ve filmu, koho by sis chtěla zahrát ?
Chtěla bych si zahrát nějakou bláznivou roli. Šílence, který má svůj svět, nikdo ho nechápe a nechce ho řpijmout mezi společnost, protože je jiný. Chtěla bych aby ta role byla mužská, aby měl šíleně barevné vlasy, chodil oblíkaný jako pomatenec a šel si za svými sny. Spasil by svět a všem by došlo že jen na tom, co chceme, záleží.. :D

4. Představ si, že je konec světa a ty máš možnost udělat poslední věc ve svém životě. Co by to bylo ?
Každýmu, kdo je v mém životě pro mě důležitý, bych řekla, jak moc ho miluju a poděkovala mu za každou strávenou minutu s nim.. A nakonec, bych si přála poslední procházku v dešti.

5. Co považuješ za svůj životní úspěch ?
Je těžké říci životní úspěch, když mám ještě kus života před sebou, ale prozatím? Hm.. Asi to, že jsem se naučila hrát v celku slušně na housle. A taky na klavír :)

6. Čemu věříš ?
Přátelství.

7. Co si myslíš o dohadech mezi ženami a muži na téma, kdo z nich má těžší život ?
To je těžká otázka. Nevím, řekla bych že žena a nechci teď aby to vypadalo,že to tak říkám, protože jí sem. Jenomže to záleží na situaci, všude je to jinak. Ale už jen proto, že žena je mnohem křehčí, jemnější a tudíž víc ranitelná. Většinou je to ona, kdo je dříč v domácnosti, ona je ta kdo se většinou stará o děti, ona si vytrpí bolestivý porod, ona je ta co většinou víc trpí v lásce. Já vážně nevím. Důležité je tam to slovíčko většinou. Protože to samozřejmě platí i naopak. Nevím, nedokážu to posoudit. Kdybych ale měla možnost, žít druho část svého života jako muž, tak bych vám to na smrtelné posteli zodpověděla.. :D

8. Jsi snílek ? Pokud ano, o čem nejraději sníš ?
To určitě jsem. Nejčastěji sním asni o lásce, ale mám pocit, že je to taková ta naivní a hloupá představa šestnáctileté holky. A vzhledem k tomu, že mám teď pocit, že mi kvůli lásce skončil svět, tak jsem na ni trochu zanevřela.

9. Je něco, čeho ses musela v životě vzdát ?? Pokud ano, myslíš si, že to bylo dobré rozhodnutí ?
Asi ne.

10. Zastav se a ohlédni zpět na to, co jsi doposud prožila. Jsi spokojená s tím, co vidíš ?
Když si to tak promítám v hlavě, jsem vlastně v celku spokojená. Mám pocit, že žiju naplno a že se snažím dělat věci, které mají podle mě smysl a které mě baví. Takže asi ano.. :)


Otázky pro vás:

1. Co na světě byste nikdy neodpustili?
2. Co, podle vás, je ta nejhorší věc, co se může v lidském životě stát?
3. Obětovali byste se pro toho, koho milujete?
4. Když se řekne noc. Co vidíte? Jaký ve vás proběhne pocit? Je to strach, nebo vzrušení? Krása nebo hrůza?
5. Co pro vás znamená pláč?
6. Řekli jste už někdy nějakému člověku do očí, že ho nenávidíte, nebo naopak milujete?
7. Oblíbená barva a číslo. Proč?
8. Nějaká píseň, kterou máte s něčím spojenou - ať už s míste, událostí, člověkem.
9. V jakých letech 20. století byst chtěli žít?
10. Věříte na osud?

Těch 5 nominovaných: Lilly, Anie, Zoey, Aisha, Alea

P.S. Teda, že mi bude dělat problém napsat 10 věcí o sobě, jsem vážně netušila.. :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lillen A. Blake Lillen A. Blake | Web | 30. prosince 2013 v 12:02 | Reagovat

Ráda se zúčastním. Tak, a teď to jdu celé přelouskat, připrav se na můj kilometrový komentář ;)

2 Lillen A. Blake Lillen A. Blake | Web | 30. prosince 2013 v 12:26 | Reagovat

1. Zlatíčko moje, ty jsi prostě andílek. Ke mně... no tak já empatická sice jsem, ale někdy si říkám - že až moc, že jsem až taková "vtěrka" :-D... No a pak, jsem taky známá svým fňukáním na nespravedlivý život a spoustu jiných věcí ;)

3. Zlatíčko, pro mě ty jsi dokonalá, anděl... Kdybych měla spočítat, kolikrát jsi mi pomohla - tak se nedopočítám. Když jsem měla ty nejhorší myšlenky, ty nejhorší pocity, tak jsi byla jako živá voda, co se podala umírajícímu. Ty se netrap. Prosím, pro mě jsi dokonalá. V Božích očích určitě taky;). Já... vždyť to, co si o tobě myslím, jsem ti už onehdy napsala v básni. Takže prosím, ty se netrap. A já už jsem došla k závěru, že ano, děláme chyby, a nenávidíme se za ně, ale díky těm chybám jdeme pořád dál. Takže, určitě budeme ještě obě smutné... ale chci, abys věděla, že pro mě ty jsi anděl. Anděl tady, na zemi. ;-) ♥

4. Prostě... závist. Lillen si nemůže pomoct, ale závidí... :D

5. No jo, já jsem taky závislačks na hudbě.

6. Ač ti s tou láskou rozumím a nepopírám: Láska bolí - a to zatraceně moc, tak si myslím, že přátelství a láska jsou dost propojeny. Kde selže jedno, tam nastoupí druhé... :) Prostě je to lék jedno na druhé ;-) Bez lásky by byl lidský život chudý a bez přátelství zrovna tak.

7. Prostě lidi, no. Občas jsem bohužel taky taková, ale snažím se být vždy vděčná za to, co mám, protože jsem mohla dopadnout i mnohem, mnohem hůř :-)

8. Konversky miluju, ale bohužel žádné nemám - je to jeden z mých snů, které si chci splnit. Chci tmavěmodré konversky ;)

9. To se nedivím ;-) Troufám si tvrdit, že by mě to (asi) bavilo taky.

10. No vždyť to říkám. Anděl ♥

Haha, Lillen bude rozdávat přemoudřelé rady. Kopněte mě někdo.
2. Bolí mě vidět, jak se trápíš. Řekni mu to. Pokud (A jako že asi je) ta láska tak silná, jak to popisuješ, tak mu to řekni. Myslím, že se ti uleví. Teď bych si vážně jednu vrazila - ne, já si asi fakt vrazím a pak si omlátím hlavu o zeď - fakt bych si zasloužila si ji rozmlátit. Já tady fňukám kvůli tomu, že se někdo, kdo se mi líbí, rozhodl chodit s někým jiným a jediné, co mě na tom všem sere je, že se mozek v mé hlavě snaží nevím o co - mám prostě moc neutříděných myšlenek - a pak vidím, jak se trápíš - no, je mi ze sebe vážně špatně. Přeju hodně síly, odvahy, a celkově - zlepšení.

4. Nádherný... Lillen poztrácela slova.

7. Moudrá odpověď a v podstatě souhlasím ;)

10. To jsem moc šťastná.

Tak jo, jsem strašně vděčná a poctěná, no a prostě jsem ráda, žes mě nominovala a pokusím se toho zhostit co nejlépe ;)

3 Lillen A. Blake Lillen A. Blake | Web | 30. prosince 2013 v 14:00 | Reagovat

Pomyslný kopačák ti vracím, muhehe :D ♥
http://anesdiren.blog.cz/1312/liebster-blog-award-terezka

4 Aisha Aisha | Web | 31. prosince 2013 v 9:58 | Reagovat

Taky my jednou pár lidí řeklo, že jsem až moc hodná a já na to vždy odpověděla - já vím, taky na to vždycky doplácím. Teď už se tak hodná nesnažím být - nemyslím to ve zlém. Nejsem na nikoho schválně hnusná. Jen se snažím být hodná k těm, který si toho váží, protože spousta lidí tady toho jen využívá.

Taky jsem mívala období, kdy jsem nenáviděla samu sebe. Takových období bylo více. Vyčítala jsem si všechno, co jsem udělala, všechno, co jsem řekla. Brečela jsem, někdy to zašlo i dál. Ale řekla jsem si, že takhle to už dál nechci. Občas mám tendenci se k těm pocitům vrace, když udělám nějakou chybu, nebo když mi někdo něco vyčte. Ale takhle to přece nejde. Takhle člověk žít nemůže. Svého hesla se drž, je správné :) Já se držím podobného - stalo se to, protože se to tak z nějakého důvodu mělo stát. Překážka, která nějakým způsobem měla zformovat mou osobnost. Pomáhá mi v tomhle tento citát: http://winterlyrics.files.wordpress.com/2011/09/grateful.jpg.

Moje ségra je taky jedna z mých nejlepších kamarádek :) I když se někdy dost vytáčíme, ale pěkné je na tom to, že si to hned zase odpustíme.

Mého taky! Nevím, co bych bez písniček dělala. Vždycky si najdu nějakou s textem, co zrovna vystihuje moji situaci :D

Jsem moc ráda, že věříš v přátelství :) Já na přátelé takové štěstí neměla...mám jich pár, kterých si moc vážím, mám takové, ke kterým se můžu vrátit. Ale tak nějak nemám takového, se kterým bych mohla blbnout, který by mě nenechal na holičkách a na kterého bych se zároveň mohla vždy obrátit. Ale jsem ráda alespoň za těch pár lidí, co mám. Ale láska je taky důležitá...ta opravdová, to je myslím nejkrásnější věc na světě.

To idiotství taky nesnáším...sice vím, že jsem taky občas nevděčná, ale snažím si uvědomovat. Snažím se být vděčná za to, co mám. Nejsmutnější je, když se o tom ani nikdo nesnaží a staví se k tomu jen skepticky.

Taky miluji conversky! :D Sice mám pravé jen jedny, ale podobných mám hodně )no jo, chudý student xD)

Jsem ráda, že se nepřetvařuješ..toho se drž. To jen tak v dnešní době někdo neumí..

Ta filmová role mě moc zaujala :DD určitě by byla sranda něco takového hrát...já bych do toho klidně šla :D

Jinak děkuji za nominaci :) a teď půjdu s těmi otázkami nějak poprat :D

5 Teri-vlk Teri-vlk | Web | 2. ledna 2014 v 11:33 | Reagovat

[2]:Jsi skvělá, fakt že jo! Já a anděl? :D Jsi blázínek, ale všechna ta krásná slova a věci co si napsala, mě hrozně těší, takže děkuji za všechno, moc a moc!!! Opravdu děkuji.. :) :*

[4]: Aisho, děkuji ti, za komentář. Potěšilo mě a stejně tak povzbudilo, co jsi napsala. Zvlášť děkuji za ten citá. Myslím, že kromě svého hesla, se budu řídit i podle něj! :)

6 Lillen A. Blake Lillen A. Blake | Web | 4. ledna 2014 v 13:01 | Reagovat

[5]: Věř si nebo ne, ale pro mě anděl jsi...a nepopírám, že se chovám jako infantilní blázen ;-) :D ♥
Mám tě ráda.

7 Amelie Amelie | Web | 6. ledna 2014 v 0:51 | Reagovat

Mám ráda empatické a vděčné lidi. Líbí se mi, když někdo hraje na nějaký nástroj a má rád hudbu. Je úžasné, že máš oporu v bratrovi:-) A taky nesnáším, když se lidé přetvařují.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama