"Tak jako báseň, i život se hodnotí ne podle délky, ale podle obsahu." Seneca

Leden 2014

Až na samé dno *21.část*

2. ledna 2014 v 12:27 | Teri-vlk |  Příběhy
Tentokrát přidávám jen krátkou část, brzy ale něco delšího. :)) Tak ještě pro připomenutí odkaz na poslední část, abyste byli v obraze, co se vlastně děje ;) -- 20.část zde

V půl deváté ráno už byla Zoe připravena před školou s batohem a s menší příruční taškou. Na sobě měla černé džínsy, vytahané bílé tričko s nějakými nápisy a přes sebe měla přehozenou zelenou šusťákovou bundu, protože už od brzkého rána neustále pršelo.
Zoe tam stála s kapucí na hlavě a rozhlížela se kolem sebe. Všude viděla spoustu spolužáku, kteří se smáli a společně se bavili a těšili se na výlet. Nikdo tam nepostával sám, nikdo kromě ní.
Otevřela tašku, chvíli se v ní přehrabovala, až konečně vytáhla sluchátka a mobil. Dala si je do uší a zapnula muziku. Po chvíli jí někdo poklepal na rameno.
Vyndala sluchátka z uší a otočila se. Byla to její spolužačka Lilly, se kterou občas sedávala. Ta, která stejně jako Zoe tak ráda malovala.
"Ahoj, nechceš se mnou jet v autobuse? A mohla bys s námi bydlet na pokoji, pokud chceš." Zoe se usmála. V jejím hlase byl slyšet přátelský tón, kterého si moc vážila.
"Páni! No jasně, to by bylo skvělý, moc děkuju. Vážně… díky!" Lilly se ještě jednou usmála a odběhla se rozloučit se svými rodiči.
Zoe tu nikoho neměla. Allison musela do školy a Kate a Tommy museli být v práci. Zvykla si na to, že má jen pár přátel, o to víc si teď vážila nabídky, kterou jí navrhla Lilly. Samozřejmě tu měla ještě Jill, ale ta se zrovna bavila s někým jiným. Tonyho už také zahlídla. Byl, jak jinak, než se svými kumpány.
Co jí přišlo divný, bylo to, že nikde neviděla Billyho. Včera s ní chtěl mluvit. Možná jí chtěl říct, že nepojede. Asi měl nějaký problém ve škole nebo mu možná nebylo dobře.
Nakonec se tím přestala zabývat, protože autobus zrovna přijel a Lilly už jí tahala, aby měli co nejlepší místa k sezení. Když se usadili všichni, autobus se pomalu rozjel. Čekala je tří a půl hodinová cesta. A Zoe byla ráda, že sedí s někým tak milým, jako je právě Lilly.
Povídaly si skoro celou cestu. Poslouchaly hudbu, probíraly, jaké kapely jsou skvělé a na které se dost často zapomíná. Vzájemně si prohlídly své kresby, co zrovna měly k dispozici a těšily se, až budou na místě.

Bydleli v malém penzionu. Okolí bylo úžasné - šumící řeka, která protékala hlubokým lesem, do kterého by se jeden bál vstoupit a malé městečko, které nakonec nebylo tak malé, jak se na první pohled mohlo zdát.
Penzion byl útulný a na pokoji byla sprcha, toaleta, dvě palandy, stůl, židle a dvě skříně.
Zoe bydlela s Lilly a jejími třemi kamarádkami, které jí nepadly tolik do oka jako samotná Lilly, přesto si s nimi rozuměla a mohla dokonce i říct, že je takhle nadmíru spokojena.
Čekaly jí čtyři dny pohody, čtyři dny bez školy a bez učení, čtyři dny bez té krávy Stevensové a vůbec… Bez toho blázince, ve kterém byla už šest let uvězněna.
Její jediné obavy jí dělal Tony, který měl pokoj o patro níž a celé ty čtyři dny tu stráví s ní. Doufala ale, že když uposlechne Allisoniny rady a nehne se od Jill nebo od Lilly nebo prostě od kohokoliv, nebude žádný problém a nic se jí nestane.

Po příjezdu dostali všichni jediný úkol - vybalit si. To pro Zoe nebyl rozhodně žádný problém, vzhledem k tomu, že měla čtyři trička, dvě mikiny, bundu, džíny, kraťasy, něco na spaní a spodní prádlo. Víc nepotřebovala.
Dokonce se rozhodla, že nebude dělat problémy a nevezme si s sebou cigarety. Samu sebe příjemně překvapila a udělalo jí to dobře.
Konečně měla pocit, že alespoň něco udělala správně. A byla to určitě pravda.

Šťastný nový rok 2014.!

2. ledna 2014 v 11:48 | Teri-vlk |  Myšlenkyzdroj obr.: weheartit.com


Taaaaaaaakže! Všem Vám přeju Krásnej novej rok 2014! Přeji Vám, aby byl ještě lepší než ten předešlí (u mě to teda neplatí, u mě 2013 stál pěkně za ho*no - pardon, ale nemohla jsem si to odpustit.. :D). Aby byl plný úspěchů, správných rozhodnutí, abyste byli všichni zdraví a šťastný! Aby se Vám vyplnila Vaše přání a prostě aby se Vám jen dařilo a hlavně, aby tam těch špatných věcí, bylo co nejméně! :))

Taky mým nejmilejším pisatelským duším, přeji hodně nápadů a inspirace, aby Vám šlo psaní od ruky a aby byla Vaše tvorba pořád tak skvělá, jako doposud!!! Mám Vás moc ráda!

Takže ještě jednou - Šťastný nový rok - pořádně si ho užijte - ať to stojí za to!!! :)


Teri-vlk